Reklamsız Sözcü

TÜRSAB’da Ulusoy yeniden başkan

Türkey Seyahat Acenteleri Birliği başkanlığına yeniden Başaran Ulusoy seçildi.

android-time 11:55 7 Aralık 2015
TÜRSAB’da Ulusoy yeniden başkan
Türkey Seyahat Acenteleri Birliği başkanlığına yeniden Başaran Ulusoy seçildi.

Sayime BAŞÇI

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) büyük çekişmelere sahne olan sürecin ardından rekor bir katılımla yeni başkanını seçti.

3.783 delegenin katıldığı oylama sonrasında 18 yıldır başkanlık görevini sürdüren Başaran Ulusoy 'son adaylığım' dediği yarışta 1688 oy ile yeniden başkanlık ipini göğüsledi. Ulusoy bu sonuçlarla 2 yıl daha başkanlık koltuğunda oturacak.

İKİ RAKİP ARASINDAN SIYRILDI

İstanbul'da dün sonlanan 22. Olağan Genel Kurul 3 adaylı bir seçim yarışına sahne oldu. 4 bin 566 acentenin katılım için kayıt yaptırdığı kongrede, beklenen katılımcı sayısına ulaşılmadı.

Genel kurulda 18 yıldır Başkanlık görevini yürüten Başaran Ulusoy´un yanı sıra, TÜRSAB Yeniden Palatformu adayı Firuz Bağlıkaya ve TÜRSAB Hepimizin Platformu adayı Emin Çakmak başkanlık için yarıştı.  Başaran Ulusoy'un 1688 oy aldığı yarışta Emin Çakmak bin 60, Firuz Bağlıkaya bin 14 oy aldı.  Başaran Ulusoy, sonuçların belli olmasının ardından yaptığı açıklamada “Son 3 aydır bana çektirdiklerini anamın ak sütü gibi helal ediyorum. İki rakiple çıkmaları benim işimi kolaylaştırdı. Beni konuşmak yerine yapacaklarını konuşsalardı daha iyi sonuç alırlardı. Muhalefet benden taktik almalıdır” dedi. Ulusoy konuşmasının ardından, kendisini destekleyen delegeler ile birlikte kemençe eşliğinde horon tepti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:0107.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more