Reklamsız Sözcü

Seba İnşaat 2016’da 5 yeni projeye başlıyor

Gayrimenkul sektöründe 20 yılı geride bırakan Seba İnşaat, 2016 yılında 350 milyon dolar değerinde beş projeye başlayacak.

android-time 22:06 26 Aralık 2015
Seba İnşaat 2016’da 5 yeni projeye başlıyor
Gayrimenkul sektöründe 20 yılı geride bırakan Seba İnşaat, 2016 yılında 350 milyon dolar değerinde beş projeye başlayacak.

Gazetelerin emlak editörleriyle önceki gün bir araya gelen Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Keçeli, önümüzdeki yıl İstanbul'da üç, Bodrum'da iki projeyi yatırımcıların beğenisine sunacaklarını açıkladı.

Bugüne kadar Bodrum ve Sarıyer, Ulus, Şişli ve Beyoğlu'nda lüks projeler ürettiklerini kaydeden Nedim Keçeli, “Cendere-Ayazağa kentsel dönüşümle birlikte yeni fırsatlar sunuyor. Kaliteli konut ve ofis bölgesine yakın olduğu için buraya odaklandık” dedi.

Hali hazırda bölgede Seba Office Boulevard projesinin inşaatını yürüttüklerini hatırlatan Keçeli, “2016 yılında yine Ayazağa'da kat karşılığı anlaştığımız arsada 200 konut yapacağız. Satış değeri 85 milyon dolar, metrekare satış fiyatı 3 bin 500 dolar olacak” dedi.

Keçeli, bölgede birkaç sanayi tesisini bir araya getirerek projeler yapmak için görüştüklerini ifade ederek “Sanayiciler dönüşüme sıcak bakıyor. 5 yıl içinde Kemerburgaz'dan Haliç'e kadar olan bölgede tüm fabrikaların dönüşüme girmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Tarabya ve Ayazağa'da yeni konut projelerine başlayacaklarını söyleyen Keçeli, “Ulus projemizde 8 blokta 50 daire olacak. 150 milyon dolar satış değeri olan bir proje olacak. 200 metrekarenin üzerinde daireler planlıyoruz. Metrekare fiyatımız da 8 ile 12 bin dolar arasında değişecek. Tarabya'daki projemizde bahçe ve çatı dubkleksi şeklinde 40 konut olacak. 50 milyon dolar satış değeri olan projede metrekare fiyatı 5-6 bin dolar arasında değişecek” dedi.

Bodrum'da da iki proje planladıklarını ifade eden Keçeli, Küçükbük'te 20 villadan oluşan 50 milyon dolar değerli bir projeye, Gündoğan'da da 40 ikiz villadan oluşan 20 milyon değerli bir projeye başlayacaklarını belirtti. Keçeli, 5 projeyle toplamda 350 milyon dolarlık değer yaratacaklarını ifade etti.

Sarıyer Derbent'te gecekondu dönüşümüyle de ilgilendiklerini ifade eden Keçeli “60 dönüm civarında bir yerle ilgileniyoruz. Anlaşmaya da yakınız. Arsası olanların arsasını satın alıyoruz, gecekondusu olanlara da tapusu olmasa da metrekaresine göre para veriyoruz. Eğer çok hızlı ilerlersek 2017'de projeyi hazırlarız” dedi.

Türkiye'nin ilk ofis sitesi

Şu anda Ayazağa'da İndex Group ile hasılat paylaşımı olarak Seba Office Boulevard projesini hayata geçiren Seba İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Keçeli, “Bir konut projesindeki tüm sosyal olanaklar bu projede olacak. Bu nedenle Türkiye'nin ilk ofis projesi diyoruz. 65 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunan projede 204 bağımsız birim bulunuyor. 40 bin metrekarelik de otopark alanımız var. Yatay bir proje tasarladık” diye konuştu. Keçeli, projelerinde evin yanına ofis, ofisin yanına da ev koymadıklarını belirterek, “Bugüne kadar hep bu şekilde ilerledik. Karma projelere çok fazla inanmıyoruz” diye konuştu.

Son 10 yılın en büyük ayıbı net-brüt farkı

Konut sektöründe son 10 yılın en büyük ayıbının net-brüt farkı olduğunu ifade eden Nedim Keçeli, “Net-brüt farkının yüzde 50'ye çıktığı projeler var. Bizim Seba Office Boulevard projemizdeki fark yüzde 15-20. Normal bir projede bu oranın yüzde 25'i geçmemesi gerekiyor” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more