Reklamsız Sözcü

“Hendek siyasetinin ötesi yer altı siyasetidir”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için düzenlenen istihdam töreninde konuştu.

android-time 15:53 16 Aralık 2015
“Hendek siyasetinin ötesi yer altı siyasetidir”
Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için düzenlenen istihdam töreninde konuştu.

Doğu ve güneydoğudaki operasyonlara değinen Davutoğlu, “Bir yanda öğrencilerinden ayrıldığı için yürekleri sızlayanlar terörle mücadele edilen bölgelerde evlerinden ayrılmak zorunda kalanlar diğer yanda ise bölge insanına eziyet edenler, devletin koruma altına aldığı öğretmenleri tehdit edenler. Hendek siyasetinin bir adım ötesi yer altı siyasetidir. Sur’da Cizre’de Silopi’de terör odakları kesinlikle temizleninceye kadar mücadelemiz aralıksız sürecek” dedi.
Davutoğlu, “1670 kardeşimizi daha istihdam etmeye başlıyoruz. Böylece son 2 yılda devlet çatısı altında işe aldığımız kişi sayısı 14 bin 209’a ulaşıyor. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“HENDEK SİYASETİNİN BİR ADIM ÖTESİ YER ALTI SİYASETİDİR”

Davutoğlu, “Hendek barikat siyasetinden medet umanlar. Kobani olaylarından bu yana sicilini giderek bozan HDP şimdi de hendeklerle, barikatlarla kendisini var etmeye çalışıyor. Bu yol yol değildir. Hendek siyasetinin bir adım ötesi yer altı siyasetidir. Bütün bunlar demokrasiye, halka, vatana ihanettir. En başta da HDP’ye oy veren vatandaşlarımıza dahi, ihanettir. Bölgede seçmen onlara bir beklenti ile oyunu emanet etti. Onlar açık bir şekilde bu emanete ihanet ettiler” diye konuştu.

“BİR YANDA ÖĞRENCİLERİNDEN AYRILDIĞI İÇİN YÜREKLERİ SIZLAYANLAR EVLERİNDEN AYRILMAK ZORUNDA KALANLAR”

Davutoğlu, “Bu terörü, şiddeti, baskıyı savunanlara sesleniyorum; aldığınız demokratik yetkiyi hendeklere boca ediyorsunuz. Tablo ortada. Bir yanda öğrencilerinden ayrıldığı için yürekleri sızlayanlar terörle mücadele edilen bölgelerde evlerinden ayrılmak zorunda kalanlar diğer yanda ise bölge insanına eziyet edenler, devletin koruma altına aldığı öğretmenleri tehdit edenler” dedi.

“BİR SİYASETÇİ, VATANDAŞINI, SEÇMENİNİ NASIL TEHDİT EDEBİLİR”

Davutoğlu, “HDP’li bir vekil, üstelik TBMM’de başkan vekili olan bir hanımefendi, bir kadın siyasetçiye yakışmayacak üslupla yaslandıklarını iddia ettikleri siyasal tabana tehditler savurabiliyor. Twıtter hesabından; ‘bırakıp gitmeyeceksiniz, terk etmeyeceksin bir gün geri dönmek istersen yüz bulamayabilirsin’ diyor. Bu nasıl bir kendini kaybediştir. Böylesine zelil ifadelerle halkı tehdit etmeye yöneliyor. Bir siyasetçi, vatandaşını, seçmenini nasıl tehdit edebilir” dedi.

“SUR’DA, CİZRE’DE, SİLOPİ’DE TERÖR ODAKLARI KESİNLİKLE TEMİZLENİNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ SÜRECEK”

Davutoğlu, “Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha sesleniyorum; Sur’da, Cizre’de, Silopi’de bu vatanın her bir güzel köşesinde herhangi bir yerde nerede terör varsa oradan bu terör odakları kesinlikle temizleninceye kadar mücadelemiz aralıksız sürecek” dedi.

“BİZİM İÇİN DİYARBAKIR SURİÇİ İLE İSTANBUL SURİÇİ ARASINDA DA BİR FARK YOKTUR”

Diyarbakır’daki bayram ziyaretine değinen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Geçtiğimiz Kurban Bayramı sabah namazını Sur ilçesinde buluna Ulu Cami’de o mübarek camide eda ettikten sonra Diyarbakır kardeşlerimle görüştüm. Emin olunuz hepsi kulağıma eğilip sayın Başbakanım bizi bu hainlerden kurtarın mücadeleye devam edin diye çağrıda bulundular. Bilinsin ki, Diyarbakır Ulu Cami, Bursa Ulu Cami kadar huzurlu ve bütün milletin duasını alçak cemaatin güzel dualarına eşlik edinceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bizim için Diyarbakır Ulu Cami ile Bursa Ulu Cami arasında bir fark yoktur. Bizim için Diyarbakır Suriçi ile İstanbul Suriçi arasında da bir fark yoktur. Bütün bu mübarek mekanlardan, bu peygamberler diyarından bu hainleri temizleyeceğiz” dedi.

“BU MÜCADELEDE DEVLETİMİZİN, ÜLKEMİZİN YANINDA YER ALINIZ”

Davutoğlu, “Fatih Paşa Camisi’ni kurşunlarla, yangınla tahrip ettiler. 78 milyon vatandaşımıza sesleniyorum. Bu mücadelede devletimizin, ülkemizin yanında yer alınız. Başta Kürt kardeşlerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı yaşamadan korkmadan huzurla hayatlarını sürdürecek şartlar oluşana kadar bölgedeki esnafımızın üzerinden baskılar kalkana kadara bölgenin o güzle çocukları okula huzurla gidene kadar oradaki hastaneler emniyetle orada hizmet edene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“BASKILARDAN KAÇAN VATANDAŞLARIMIZ, BİZE AYNEN SİZİN GİBİ ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİDİR”

Davutoğlu, “Bunlar öyle bir zorbalık içindeler ki masum insanları ellerinde bir bavul ile evlerini, barklarını terk etmek zorunda bırakıyorlar. Bilinsin ki o vatandaşlarımız en kısa sürede evlerine dönecek hayatlarına kaldıkları yerden devam edecekler. Baskılardan kaçan vatandaşlarımız, bize aynen sizin gibi şehitlerimizin emanetidir. Kürt, Türk demeden. Onların varsa oluşan zararlarını tek tek telafi edeceğiz. Kimseyi sahipsiz bırakmayacağız. Bu zalimlerin eline terk etmeyeceğiz. Bütün vatandaşlarımızın bugün yaşadıkları mağduriyette de biz onların yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

“TERÖR SEBEBİYLE ELLERİNDE TEK BİR BAVUL İLE YOLLARA DÜŞEN HER TÜRLÜ İHTİYACINI BİZ KARŞILAYACAĞIZ”

Davutoğlu, “Terör sebebiyle ellerinde tek bir bavul ile yollara düşen her türlü ihtiyacını biz karşılayacağız. Hiçbir insanımız sahipsiz kimseyi bırakmadık, bırakmayacağız. Bu ülkenin vatandaşları, asırlardır kardeşçe yaşıyor sonsuza kadar da beraberce yaşamaya devam edecek. Hiç kimse birliğimizi, dirliğimizi zedeleyemez. Bu mücadele esnasında, oradaki ekonomik hayatın devam etmesi için gereken her türlü tedbiri alacağız” açıklamasında bulundu.

“SUR İLÇESİNDEKİ ESNAFLARIMIZ BAŞTA OLMAK GEREKLİ TALİMATLARI VERDİK”

Davutoğlu, “İlçelerdeki esnafımıza helal rızk için çalışan çiftçimizin de mağdur edilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Gerekli talimatları verdik. Sur ilçesinde esnaflarımız başta olmak üzere terörle mücadele yürütülen bölgede, devletine, ülkesine bağlı şekilde bu teröristlere karşı onların provokasyonlarına hiçbir şekilde kapılmadan bu ülkenin yanında yer alan bütün kardeşlerimize elimizi uzatacağız. Devletimizin şefkat elini de göstereceğiz” diye konuştu.

“SAKIN YANLIŞ ANLANMAYIN AK PARTİ DÖNEMİNDE ATANANLARIN TOPLAM SAYISI 24 BİN 396’DIR”

Şehit ve gazi yakınlarının istihdamına ilişkin Davutoğlu, “Atamaların başladığı 1996 yılından bugüne toplam 30 bin 711 kişi atanmış. Bu sayı içinde 2002’den bugüne AK Parti döneminde atananların toplam sayısı 24 bin 396’dır. Yani bugün devlet kadrolarında bu kapsamda çalışan vatandaşlarımızın yüzde 80’nin biz atadık. Sakın yanlış anlanmayın. Biz bu atamaları devletin size bir lütfu olarak değil milletçe sizlere ödenmesi gereken bir borç olarak görüyoruz” diye konuştu. (DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 18:3616.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more