Reklamsız Sözcü

İstanbul’da yeni yıl coşkusu

İstanbullular, yoğun havai fişek gösterisi altında iyi dileklerle 2016 yı girdi.

android-time 19:38 31 Aralık 2015
İstanbul’da yeni yıl coşkusu
İstanbullular, yoğun havai fişek gösterisi altında iyi dileklerle 2016 yı girdi.

İstanbul 2016 yılına kar yağışı ile girdi. Taksim, Etiler ve Nişantaşı gibi yerlerde kar yağışı altında yılbaşı kutlamaları yapıldı. Vatandaşlar bu alanlara akın ederek yeni yıla ‘merhaba' dedi. 

İstanbul'daki yılbaşı kutlamalarının adresleri Taksim, Etiler ve Nişantaşı oldu. Akşam saatlerinden itibaren vatandaşlar bu alanlara akın etti. Yoğun kar yağışına rağmen kutlamalara katılan vatandaşlar müzik eşliğinde eğlendi.

Saatler 00.00'ı gösterirken Taksim, Etiler ve Nişantaşı'nda havai fişekler patladı. Gökyüzü kar yağışı ve havai fişeklerle aydınlandı. Etiler'de gece boyunca DJ performansları, David Vandetta ve Hande Yener ile coşan vatandaşlar, yılın ilk saatlerinde de eğlenmeye devam etti.

Nişantaşı'nda da renkli anlar yaşandı. Işıklandırılmış Abdi İpekçi Caddesi'nde akşam saatlerinden itibaren eğlenmeye başlayan vatandaşlar, yeni yıla havai fişeklerle girdi.

FOTO: CİHAN

Yeni yıla Boğaziçi Köprüsü'nde girdiler

Yeni yıla Asya ve Avrupa’nın birleştiği nokta olan Boğaziçi Köprüsü’ne giren vatandaşlar mutluluk diledi. Havai fişek gösterilerini köprüden izleyen vatandaşlar, hatıra fotoğrafı çektirdi.

İstanbul’da, bazı vatandaşlar yeni yıla Boğaziçi Köprüsü’nde karşıladı. Köprüye giden yolda saatin 24.00 olmasını bekleyen vatandaşlar, yeni yılın ilk dakikalarında araçlarıyla köprüde oldu. Burada araçlarından inenler, Boğaz’ı ve havai fişek gösterilerini izledi. Yeni yılı köprü üzerinde karşılayan vatandaşlar huzur, mutluluk ve sağlık dolu yeni yıl dileğinde bulundu. Soğuk hava ve kar yağışına aldırış etmeyen vatandaşlar, aileleriyle fotoğraf çektirdikten sonra araçlarına binip köprüden ayrıldı.

* * *

2016’ya ilk giren ülke olan Yeni Zelanda 2016’yı böyle karşıladı…

* * *

Avustralya da 2016’ya Türkiye’ye göre erken giren ülkeler arasında yer aldı. İşte o anlar…

* * *

Japonya ve Güney Kore’de yeni yılı böyle karşıladı…

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 00:5401.01.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more