Reklamsız Sözcü

Adana`da kısmen kepenk kapatma eylemi

Adana`da kısmen kepenk kapatma eylemi

android-time 13:54 28 Aralık 2015
Adana`da kısmen kepenk kapatma eylemi
Adana`da kısmen kepenk kapatma eylemi

Fatih KARAÇALIADANA, (DHA)- ADANA`da HDP`nin `Hayatı durduruyoruz` çağrısı üzerine, bazı mahallelerde esnaf işyerlerini açmadı, öğrenciler okula gitmedi. İşyerlerini açmak isteyen esnaf, yüzü maskeli örgüt üyeleri tarafından tehdit edilerek kepenklerini kapatmaya zorlandı. Geniş güvenlik önlemi alan polis, yer yer düzenlenen protesto gösterilerine müdahale etti.

Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkari`de terör örgütüne yönelik operasyonların durdurulması ve devam eden sokağa çıkma yasağının sonlandırılmasını isteyen HDP`nin yaptığı, `Araçlar çalışmayacak, işyerleri kapanacak, çocuklar okullara gitmeyecek, hayatı durduruyoruz` çağrısı, günün ilk ışıkları ile etkisini gösterdi. Doğu ve Güneydoğu illerinden göç edenlerin yoğun yaşadığı merkez Seyhan İlçesi`nin Dağlıoğlu, Gülbahçesi, Barbaros, Ova, Denizli, Mithatpaşa, Gürselpaşa ve Yüreğir İlçesi`nin Anadolu mahallelerinde bazı işyerlerinin kepenkleri açılmadı. İşyerlerini açmak isteyenler ise mahallede bazı grupların baskısı nedeniyle kapatmak zorunda kaldı. Bazı okullarda ise öğrencilerin derslere girmemesi nedeniyle eğitim yapılamadı.

Eylemlere karşı geniş güvenlik önlemi alındı, sabah saatlerinden itibaren bölgeye zırhlı araçlar sevk edildi. Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) olası eylemlere karşı hazır bekletildi, ana cadde ve sokakların trafiğe açık kalması sağlandı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Adana – Fatih KARACALI
2015-12-28 13:47:38

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more