Reklamsız Sözcü

Adilcevaz´da saksıda madaina yetiştirdiler

Adilcevaz´da saksıda madaina yetiştirdiler

android-time 10:37 31 Aralık 2015
Adilcevaz´da saksıda madaina yetiştirdiler
Adilcevaz´da saksıda madaina yetiştirdiler

Adilcevaz´da saksıda madaina yetiştirdiler

Salih BEŞKARDEŞ / ADİLCEVAZ(Bitlis), (DHA) – BİTLİS’in Adilcevaz İlçesi’nde Meslek Yüksek Okulu’nda deneme amaçlı saksıda mandalina, portakal ve limon yetiştirildi.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin bin 650 rakımında bulunan Adilcevaz’da, Bitlis Eren Üniversitesi Adilcevaz Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü tarafından deneme amaçlı olarak kalorifer sıcaklığı ortamında saksıda yetiştirilen portakal, mandalina ve limonu görenler büyük şaşkınlık yaşıyor. Okul Müdürü Murat Çelik, deneme amaçlı yaptıkları bu çalışmanın kendilerine büyük mutluluk yaşattığını söyledi. Çelik şöyle dedi:

“Okulumuz bünyesinde açılan peyzaj ve süs bitkileri programı bünyesinde deneme maksatlı olarak kalorifer ortamında saksılarda portakal, mandalina ve limon yetiştirmeyi başardık. Meyve ağaçlarının çiçeklenen yerlerini pamuklarla kapatarak bitkilerin döllenmesini sağladık ve bu sayede meyve ağaçlarımızdan ürün aldık. İnşallah ileriki zamanlarda okulumuz bahçesinde cam sera kurarak çalışmalarımızı daha geniş alanda devam ettirmeyi düşünüyoruz. Amacımız özellikle Akdeniz ve Ege bölgesinde yetiştirilen narenciye ürünlerini ilçemizde de yetiştirip vatandaşlarımıza ve yöre halkına örnek olmaya çalışmaktayız. Okulumuzda açılan peyzaj ve süs bitkileri programı için eğitim verecek olan üç hocamızdan birini aldık. İnşallah hoca sayımızı üç kişiye tamamladığımızda bu bölümümüze öğrenci alımına da başlayıp ilçemiz adına önemli bir adım daha atmış olacağız.”

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:4231.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more