Reklamsız Sözcü

Adıyaman´da STK`lardan PKK`ya tepki

Adıyaman´da STK`lardan PKK`ya tepki

android-time 16:10 25 Aralık 2015
Adıyaman´da STK`lardan PKK`ya tepki
Adıyaman´da STK`lardan PKK`ya tepki

Mahir ALANADIYAMAN, (DHA) – ADIYAMAN`da çeşitli sivil toplum kuruluşları yaptıkları ortak basın açıklaması ile PKK terör örgütünün Güneydoğu`daki saldırılarına tepki gösterdi.

Cuma namazının ardından Demokrasi Parkı`nda toplanan aralarında Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu`nun da bulunduğu STK temsilcileri, sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü ilçelerde terör örgütü PKK`nın yaptığı saldırıları kınadı.

Grup adına konuşan Molla Ahmet Derneği Başkanı Abdurrahman Gürbüzcan, huzur ve istikrarı hedef alan saldırılarda camilerin ve okulların yakılmasına tepki göstererek şöyle dedi:

`Kendilerinden olmayanlara hayat hakkı tanımayan, yaşlı genç, kadın çocuk demeden saldıran, yaralayan katleden bölücü terör örgütünün bu barbarca tutumu karşısında sivil toplum kuruluşları olarak sesimizi yükseltmek için burada bulunuyoruz. Herkes biliyor ki, terörün dili, dini, rengi, ırk ve hiçbir mazereti olamaz terör, söyleyecek olmayanların başvurduğu bir metottur. Son zamanlarda daha da şiddetlenen tüm bu terörist saldırıların hedefi ülkemizdir, 80 milyonun bin yıllık kardeşliğidir.`

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Adıyaman – Mahir ALAN
2015-12-25 16:01:31

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more