Reklamsız Sözcü

Ak Parti için adadığı koyunlar Türkmenlere gönderildi

Ak Parti için adadığı koyunlar Türkmenlere gönderildi

android-time 16:34 28 Aralık 2015
Ak Parti için adadığı koyunlar Türkmenlere gönderildi
Ak Parti için adadığı koyunlar Türkmenlere gönderildi

Ufuk AKTUĞ İSKENDERUN(Hatay), (DHA) – HATAY`ın İskenderun İlçesi`nin Suçıkağı Mahallesi`nde yaşayan çiftçi Ömer Dik, AK Parti`nin 1 kasım seçimlerinde tek başına iktidar olması halinde koyunlarını kurban edeceğini adadı. Bilgi verilmesi üzerine İskenderun`a gelen AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Ömer Dik ile birlikte 50 koyunu kamyona yükleyerek Bayırbucak Türkmenlerine gönderdi.

7 Haziran seçimlerinin sonuçlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun üzüldüğünü, bu durumun kendisini de derinden üzdüğünü belirten Ömer Dik, `AK Parti 1 Kasım`da tekrar iktidar olursa 51 koyun ve keçimi keseceğim` diyerek adakta bulunduğunu söyledi. AK Parti Genel Merkezi`ni arayarak `Adağım vardı gelin alın` demesi üzerine Selçuk Özdağ İskenderun`a gelerek Ömer Dik ile buluştu.

ÇOK ÜZÜLMÜŞ

Ömer Dik`in ısrarları karşısında konuyu araştırdıklarını belirten Özdağ, şunları söyledi:

`Vatandaşımız 7 Haziran seçimlerinden çok etkilenmiş çok üzülmüş `Allah kısmet ederse 1 Kasım seçimlerinde AK Parti tekrar iktidar olursa ben bu kadar keçim, oğlağım kuzum var 51 tane bunları Allah`a adıyorum` ifadesini kullanıyor. `1 Kasım`da malımı adadım gelin alın` dedi. MYK`da Başbakanımıza arz ettim. Sayın Başbakanımız yetkili arkadaşlarımızla görüştük. Bugün onları alacağız. Bunları Türkmen kardeşlerimize götürelim teslim edelim. Bugünlerde onların sıkıntısı var. Bir kaç defa ısrar edince biz de ilgilenelim istedik.`

BİRİ HASTALANDI, 50 TANE GÖNDERİLDİ

Ömer Dik ise, `7 Haziran seçimlerinden sonra Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın o üzgün halini görünce ben de çok duygulandım. Ağladım bile canım sıkıldı, koyunlarımı adadım. 51 taneydi, 1 tanesi geçen rahatsızlandı. 50 tanesini bu sabah ahırlardan yükledik` diye konuştu.

Koyunlar Bayırbucak Türkmenlerine teslim edilmesi için Hatay`ın Yayladağı İlçesi`ne gönderilirken, Selçuk Özdağ ile Ömer Dik de Yayladağı`na gitti.

FOTOGRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Hatay İskenderun – Ufuk AKTUĞ
2015-12-28 16:25:15

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more