Reklamsız Sözcü

Ak Saray’da Sancar onuruna akşam yemeği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aziz Sancar onuruna Ak Saray'da bir akşam yemeği verdi

android-time 23:42 15 Aralık 2015
Ak Saray’da Sancar onuruna akşam yemeği
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aziz Sancar onuruna Ak Saray'da bir akşam yemeği verdi

Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesindeki bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015 Yılı Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna bir akşam yemeği verdi. Ak Saray’daki yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın yanı sıra Prof. Dr. Aziz Sancar'ın eşi Esta Gwendolyn Sancar ve kızı Rose Lorraine Eifer Sancar da bulundu.

FOTO: DHA – Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aziz Sancar onuruna akşam yemeği!


Prof. Dr. Sancar'ın onuruna verilen yemeğe; Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Acar, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Talip Alp, Sağlık Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştimur, UNAM Direktörü Prof. Dr. Hilmi Volkan Demir, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Karaman, Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayfun Özçelik, Bilkent Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Güvenen, Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı, 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Öztürk, Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikrettin Şahin gibi Türkiye'de bilimsel çalışmaları ile öne çıkan bilim adamları ve bilim kurumlarının yöneticileri de katıldı.

 

FOTO: DHA – Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aziz Sancar onuruna akşam yemeği!

Yemekte ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve Prof. Dr. Davut Kavranoğlu da hazır bulundu.   ANKA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 00:0716.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more