Reklamsız Sözcü

Akdeniz Üniversitesi’nde ‘rektörün kaseti’ operasyonu!

Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin uygunsuz görüntülerini çekip santaj yaptıkları iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.

android-time 12:48 15 Aralık 2015
Akdeniz Üniversitesi’nde ‘rektörün kaseti’ operasyonu!
Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin uygunsuz görüntülerini çekip santaj yaptıkları iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.

Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin uygunsuz görüntülerini çekip bunun karşılığında kadro alınması olayına karıştığı iddia edilen üniversite personeli 4 kişi polisin operasyonuyla gözaltına alındı.

FOTO:DHA Rektör Kurtcephe, 7 yıldır sürdürdüğü görevinin bitimine 6 ay kala YÖK tarafından görevden alınmıştı.

Üniversitenin eski Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin ‘uygunsuz’ görüntülerini çekip, bunun karşılığında kadro alınması olayına karıştığı iddia edilen üniversite personeli 4 kişi gözaltına alındı.

Geçen haziran ayında ‘Paralel Yapı’nın, Akdeniz Üniversitesi’nde yapılanmak için dönemin Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin genç bir kadınla olan görüşmesini kayda aldığı, 280 kişilik profesör ve doçent kadrosuna kendi adamlarını yerleştirdiği öne sürülmüştü. Söz konusu iddialarla ilgili soruşturma sürerken, 12 Kasım’da Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, hakkındaki soruşturmalar nedeniyle, görev süresinin bitimine 6 ay kala YÖK tarafından görevden alınmıştı. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne 2008 yılında atanan ve 7 yıldır bu görevi sürdüren 57 yaşındaki Prof. Dr. Kurtcephe’nin yerine, AÜ Hastanesi eski başhekimi ve Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Ünal vekaleten atanmıştı.

O KADIN DA GÖZALTINDA

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Prof. Dr. Kurtcephe’nin uygunsuz görüntülerinin elde edilmesine yönelik soruşturma kapsamında bu sabah operasyon başlattı. Üniversite personeli 4 kişi, görevleri başında gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Prof. Dr. Kurtcephe’nin görüntülerinde yer alan ve memur kadrosuna atanan kadın S.A. ile buluşmaya lojmanında aracılık yapan A.Ü., Döner Sermaye İşletme Müdürü H.D.’nin de bulunduğu belirtildi.

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ: 4 ÇALIŞANIMIZ GÖZALTINA ALINDI

Üniversite yönetimi de operasyonla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. AÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada “Üniversitemizde 15 Aralık 2015 tarihinde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında 4 çalışanımız ifadeleri alınmak üzere gözaltına alınmıştır. Olayın adli makamlara intikal etmesi nedeniyle konu rektörlüğümüzce yakından takip edilmekte olup ilgili makamlardan tarafımıza bilgi verilmesi durumunda konu ile ilgili bilgi paylaşımı yapılacaktır” denildi. (DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:4615.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more