Reklamsız Sözcü

HDP’ye sert Rusya eleştirisi!

Başbakan Davutoğlu partisinin grup toplantısında HDP'yi hedef aldı.

android-time 12:00 22 Aralık 2015
HDP’ye sert Rusya eleştirisi!
Başbakan Davutoğlu partisinin grup toplantısında HDP'yi hedef aldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Davutoğlu’nun hedefinde Rusya’ya heyet gönderecek olan HPD vardı. Davutoğlu “Neden HDP’liler 1 sene önce değil de şimdi Rusya ile kriz yaşadığımız bir dönemde Moskova’ya gidiyorlar. Bunlar Türkiye’nin karşısında kim varsa onlarla işbirliği yapmayı ahlak edinmişler” dedi.

Foto: DHA -Ahmet Davutoğlu’nun hedefinde Rusya’ya heyet gönderen HDP vardı

Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları

“Bir daha hiçbir el kalkmasın diye önlem aldık almaya da devam edeceğiz. Barzani’yle dostane ilişkileri ileriye götürecek adımları attık. 2016 eylem planını sizlerle paylaştık. AK Parti söz verdi mi sözünü tutar. Sözümüz senettir diyerek işbaşı yaptık. Lisans öğrencilerinin 330 lira olan burslarını yılbaşında 400 lira yapma kararı aldık öğrencilerimize hayırlı olsun. Biz söyleriz söylediğimizi de eksiksiz yaparız Allah’ın izniyle”

“AB liderleri ile yaptığım görüşmelerde süreçte önemli ilerlemeler sağladık. AB ile 17. fasıl açıldı. Önümüzdeki dönemde de 5 kritik fasılın açılması için müzakerelerimizi sürdürüyoruz. AB normları bizim de değerlerimizdir. Biz bu değerleri ülkemiz ve milletimiz için önemsiyoruz. AB’nin geleceği biz olmadan tayin edilemez.

“Hamas lideri Meşal ile görüşmemizde her zaman ve her zeminde Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade ettik. Aziz Sancar Hoca’mızla görüştük. Bir üzüntümüzü belirtmek isterim. Sosyal medyada çıkan bazı yorumlar hem Aziz Hoca’yı hem de bizi üzdü. Aziz Hocamızı arzu ettikleri kalıba sığdıramayanların tahammülsüzlüğü nezaketsizliktir. Aynı tutumu aynı çevreler Ara Güler için de sergilendi. Ara Güler’i Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını çekti diye linç etmeye kalkıştılar. Bu nasıl bir tahammülsüzlüktür, anlamak mümkün değil”

“Bundan sonra AK Parti Türk siyasetinin içindeyken hiç kimse kaos ve kriz beklentisi içinde olmasın. Biz buna izin vermedik ve vermeyeceğiz. 258 milletvekili ile göstermediğimiz zaafı 317 milletvekilli mevcut iktidarımızda asla göstermeyiz”

“Geçtiğimiz hafta Gençlik Kongremizi gerçekleştirdik. Bakınız bizim en dinamik en genç kadrolarımızda bile yenilenmeyi ön planda tutan bir kuralımız var. Seçimleri kazandık hiçbir rehavet içine girmedik. Diğer partiler iç çekişmelerle kurultay yapar mıyız tartışmalarına girmişken, AK Parti hiçbir sıkıntı yaşamadan yoluna devam ediyor. AK Parti grubu adına yeni Gençlik Kolları yönetimine başarılar diliyorum”

“Son 14 yılda büyük adımlar attık. Bu adımların hedefine ulaşması bu hareketin gençliğe yaslanmasından kaynaklanmaktadır. Davamız hukuk, adalet ve demokrasi davasıdır. Türkiye’nin hakettiği seviyeyi yakalaması için yapacaklarımız henüz bitmedi. Biz her zaman muhalefetle bir saygı çerçevesinde ilişkilerimizi yönetmek istiyoruz ama onlar maalesef bu tutum içerisinde değil”

“Kapımız şer odaklarına karşı mücadele eden herkese açıktır. Kimseyi yok saymayız. Hükümet muhalefet demeden ülkemiz için omuz omuza vermeliyiz. Bu Meclis’te siyaset yapan tüm partiler hükümetimizi şikayet edebilir ancak bizi dış ülkelere şikayet edip işbirliği içine giren muhalefet milletvekilleri var. Halkını kandırma çabası içinde olanlar var”

“Teröre destek verenelerin yalanları hiç bitmiyor. Halkın zihnini bulandırmaya çalışıyorlar. Neden HDP’liler 1 sene önce değil de şimdi Rusya ile kriz yaşadığımız bir dönemde Moskova’ya gidiyorlar. Bunlar Türkiye’nin karşısında kim varsa onlarla işbirliği yapmayı ahlak edinmişler.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:1922.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more