Reklamsız Sözcü

AKP’li eski vekil İlhan İşbilen’e tutuklama!

Aralarında AKP eski milletvekili İlhan İşbilen'inde olduğu 4 kişi mahkemeye sevk edilmesinin ardından tutuklandı.

android-time 16:09 14 Aralık 2015
AKP’li eski vekil İlhan İşbilen’e tutuklama!
Aralarında AKP eski milletvekili İlhan İşbilen'inde olduğu 4 kişi mahkemeye sevk edilmesinin ardından tutuklandı.

Ankara merkezli başlatılan paralel devlet yapılanması operasyonu kapsamında aralarında AKP’li eski milletvekili İlhan İşbilen’in de olduğu 4 kişi tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.  Mahkemeye sevk edilen AKP’li eski milletvekili İlhan İşbilen’in de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Foto: DHA -AKP’li eski vekil operasyon kapsamında gözaltına alınmıştı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından aralarında din alimlerinin de bulunduğu 73 kişi hakkında ‘terör örgütü yöneticiliği’ suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında eski AKP İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, Dilaver Azim ve Kazım Avcı tutuklandı.

İsim benzerliğinden dolayı gözaltına alınan Ali Çelik ise mahkeme sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklamaya gerekçe olarak Ceza Muhakemesi Kanunu 100. maddesine (CMK) göre kaçma şüphesi ve delilleri karartma ihtimali gösterildi.

CEZAEVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında aralarında AK Parti eski milletvekili İlhan İşbilen'in de bulunduğu 3 kişi tutuklanma kararının ardından cezaevine sevk edildi.

Foto: CİHAN Hakkında tutuklama kararı verilen AKP’li eski vekil İlhan İşbilen cezaevine gönderildi

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturma sonrası gözaltına alınan ve daha sonra mahkemenin aldığı karar doğrultusunda tutuklanan İlhan İşbilen, Kazım Avcı ve Dilaver Azim cezaevine sevk edildi. Cezaevine sevk edilen İşbilen’i yakınları el sallayarak adliyeden uğurladı.

CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:1815.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more