Reklamsız Sözcü

10 ilde büyük cemaat operasyonu

Gülen cemaatine yönelik Ankara merkezli operasyon başlatıldı. Gözaltına alınanlar arasında AKP'li eski vekil İlhan İşbilen de var.

android-time 10:15 11 Aralık 2015
10 ilde büyük cemaat operasyonu
Gülen cemaatine yönelik Ankara merkezli operasyon başlatıldı. Gözaltına alınanlar arasında AKP'li eski vekil İlhan İşbilen de var.

Ankara merkezli 10 ilde paralel yapıya yönelik operasyon başlatıldı. Operasyonda Fethullah Gülen, Ekrem Dumanlı, Akın İpek ve Hidayet Karaca, Cemil Koca ile Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan’ın da aralarında bulunduğu 67 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Bu isimlerden 43 kişinin yurt dışında bulunduğu öğrenildi. Operasyonun örgütün ‘tepe noktasına’ yönelik olduğu bildiriliyor.

FOTO:DHA İşbilen, sabah saatlerinde Haseki’de sağlık kontrolünden geçirildi.

AKP’Lİ VEKİL DE VAR!

Operasyon kapsamında AKP İzmir eski milletvekili İlhan İşbilen de gözaltına alındı. Sabah saatlerinde gözaltına alınan İşbilen, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Hastanedeki işlemlerinin ardından İşbilen, Vatan’daki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

LİSTEDE FLAŞ İSİMLER VAR

Hakkında gözaltı kararı olan isimler arasında firari olduğu iddia edilen Zaman Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile yurt dışında bulunan işadamı Akın İpek ve cezaevinde bulunan Hidayet Karaca, Cemil Koca ile Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan’ın da bulunduğu 67 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Gözaltı kararı bulunan isimlerden 43’ünün yurt dışında olduğu öğrenildi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:3711.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more