Reklamsız Sözcü

Aleyna`yı öldürene ömür boyu hapis

Aleyna`yı öldürene ömür boyu hapis

android-time 11:17 30 Aralık 2015
Aleyna`yı öldürene ömür boyu hapis
Aleyna`yı öldürene ömür boyu hapis

Salih ÜÇTEPEADANA, (DHA) – ADANA`da birlikte yaşadığı kadını öldüren oğlundan intikam almak isterken, yanlışlıkla komşu evine ateş edip 14 yaşındaki Aleyna Erbil`in ölümüne neden olan 51 yaşındaki Mehmet Çaktır, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Çaktır son savunmasında, `Ben bu cezayı hak ettim` dedi.

Geçen 16 Eylül`de 26 yaşındaki Osman Ebrail Çaktır, kendilerini terk eden babası Mehmet Çaktır`ın 15 yıldan bu yana Konya`nın Çumra İlçesi`nde birlikte yaşadığı 39 yaşındaki Birgül Taş`ı av tüfeğiyle başına ateş ederek öldürdü. Memleketi Adana`ya kaçmaya çalışan Osman Ebrail Çaktır, yolda yakalanıp tutuklandı.

Resmi olarak boşanmadığı eşinden Osman Ebrail ile birlikte 4 çocuğu olan Mehmet Çaktır, cinayetin ardından diğer çocuklarından intikam almak için Adana`ya geldi. Mehmet Çaktır, çocuklarının yaşadığı Sümer Mahallesi`nde gündüz keşif yaptı. Akşam alkol alan ve tekrar mahalleye gelen Çaktır, evleri karıştırınca Faruk Erbil`e ait eve ateş açtı. Saldırıda kanepede uzanan Aleyna Erbil kurşun isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi.

ÇUMRA`DA YAKALANIP ADANA`YA GETİRİLDİ

Görgü tanıklarının ifadesine başvuran polis, saldırganın Konya plakalı bir otomobil ile kaçtığını belirledi. Çalışmalarını devam ettiren polis, aynı sokakta oturan Barış Çaktır`a ulaştı. Saldırının kendilerine yapılmak istendiğini belirten Barış Çaktır, babalarının kendilerini tehdit ettiğini söyledi. Bunun üzerine Çumra`ya giden polis Mehmet Çaktır`ı gözaltına alarak Adana`ya getirdi. Suçunu itiraf eden Çaktır tutuklandı.

Adana 9`uncu Ağır Ceza Mahkemesi`nde ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Mehmet Çaktır savunmasında şunları söyledi:

`Eşim ve çocuklarımın yaşadığı sokağa girdim. Araçtan inmeden tüfeği camdan dışarı çıkarıp pencereye doğru 5 el ateş edip ayrıldım. Keşke ben paramparça olsaydım, o çocuğa bir şey olmasaydı. Her gün rüyama giriyor, `Beni nasıl vurdun, nasıl öldürdün?` diyor. Allah ailesine sabır versin.`

`BEN BU CEZAYI HAK ETTİM`

Mehmet Çaktır son sözünde de eylemi tasarlayarak yapmadığını öne sürerek, `Suça meyilli bir insan değilim. Babası rahatlayacaksa vereceğiniz her cezaya razıyım. Bun bu cezayı hak ettiğimi düşünüyorum. Küçük bir çocuğun canını aldım` dedi.

Mahkeme heyeti, Mehmet Çaktır`ı tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Eylemin olası kasta girdiğini belirten mahkeme heyeti, Çaktır`ın cezasını ömür boyu hapse indirdi.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Adana – Salih ÜÇTEPE
2015-12-30 11:12:14

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:1830.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more