Reklamsız Sözcü

Allahu Ekber Dağları`nda Kış Oyunları Festivali

Allahu Ekber Dağları`nda Kış Oyunları Festivali

android-time 10:44 26 Aralık 2015
Allahu Ekber Dağları`nda Kış Oyunları Festivali
Allahu Ekber Dağları`nda Kış Oyunları Festivali

KARS, (DHA)- KARS`ın Sarıkamış İlçesi`nde 22 Aralık 1914- 15 Ocak 1915 tarihleri arasında Enver Paşa komutasındaki birliklerin, Rus kuvvetlerini püskürtmek isterken karakışa yenik düştüğü Allahu Ekber Dağları`nda Kış Oyunları Festivali düzenlenecek.

Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi ve Serhat Kalkınma Ajansı`nın (SERKA) destekleriyle `Eksi 36 Derneği` tarafından bu yıl 15 Ocak 2016`da ilki düzenlenecek ve 3 gün sürecek festivalde Türkiye`de kar üzerinde yapılan ilk ve tek motor sporları yarışları ile birlikte karda bisiklet, model araç yarışı, snowboard, iglo yapımı ve çeşitli kar oyunları gibi etkinlikler düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Spor Toto desteği ile yenilenen Cıbıltepe Kayak Merkezi`nin resmi açılışı ile başlayacak festivalin karda-kışta oyun heyecanı içinde geçeceğini anlatan Eksi 36 Derneği Başkanı Tarık Yılmaz, şöyle dedi:

`Kar ve kayak turizminde önemli bir yere sahip olan Sarıkamış Cıbıltepe`yi yurt içinde ve dışında tanıtmak için yaz ve kış faaliyetlerimiz olacak. Bölgemizin tanıtımına turizmine bir nebzede olsa faydamız olursa ne mutlu bize. Düzenlenecek olan festivalimize herkesi bekliyoruz.`

SARIKAMIŞ`TA ŞEHİTLER 3 OCAK GÜNÜ ANILACAK

Sarıkamış Şehitleri, 101`inci yılında anılacak. Önce iptal edilen yeniden programa alınan 8 kilometrelik yürüyüş 3 Ocak Pazar günü saat 09.30`da Sarıkamış`taki Şehitlik Anıtından başlayacak ve Yukarı Sarıkamış Şehitliği`nde sona erecek.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Kars Merkez – Bedir ALTUNOK
2015-12-26 10:36:14

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:4526.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more