Reklamsız Sözcü

Alperen Ocakları`ndan yılbaşı protestosu

Alperen Ocakları`ndan yılbaşı protestosu

android-time 23:21 30 Aralık 2015
Alperen Ocakları`ndan yılbaşı protestosu
Alperen Ocakları`ndan yılbaşı protestosu

Mehmet İlkay ÖZER İstanbul, (DHA) – AKŞAM saatlerinde Eyüp Sultan Camii önünde toplanan Alperen Ocakları`na üye bir grup, Noel ve yılbaşı kutlamalarını protesto etti. Cami önünde basın açıklaması yapıldıktan sonra, temsili Noel Baba olan bir gösterici, protesto amacıyla kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

KAYA: KENDİ KÜLTÜRÜNÜ BİLMEYEN MİLLETLER, BAŞKA MİLLETLERİN KÜLTÜRÜYLE YOZLAŞIRLAR

Grup adına açıklamayı Eyüp Alperen Ocakları Başkanı Eba Kaya yaptı. Yılbaşı kutlamalarının bir `kültürel yozlaşma` olduğunu savunan Kaya, şunları söyledi:

`Kendi kültürünü bilmeyen milletler, başka milletlerin kültürüyle yozlaşırlar. Biz çocuklarımıza Haçlı kültürü olan Noel Baba`yı değil de, misafir olduğu evde yatması için verilen odada Kur`an-ı Kerim olduğu için yatmayıp sabaha kadar dizlerinin üstünde oturan Osman Gazi`yi anlatmalıyız ve kendi kültürümüzle yetiştirmeliyiz. Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır. Biz yılbaşında hediye dağıtan Noel Baba`nın değil, Miraç`tan namazı getiren Hz. Muhammed`in ümmetiyiz.`

NOEL BABA MÜSLÜMAN OLDU

Eylem sırasında, temsili Noel Baba kıyafeti giyen bir kişi ise Eyüp Sultan`a Hıristiyan kültürünü aşılamaya geldiğini, ancak Alperenler ile tanıştıktan sonra İslam`ın hoşgörü ve titizlik dini olduğunu anlayarak Müslüman olduğunu söyledi.

Grup, basın açıklamasının ardından sloganlar atarak cami önünden ayrıldı.

DHA-Genel – Türkiye-İstanbul Fatih – Mehmet İlkay ÖZER
2015-12-30 23:15:29

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 23:2230.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more