Reklamsız Sözcü

Amasya´da kedi evleri yapıldı

Amasya´da kedi evleri yapıldı

android-time 15:21 29 Aralık 2015
Amasya´da kedi evleri yapıldı
Amasya´da kedi evleri yapıldı

Sinan HARMANCIAMASYA, (DHA) – AMASYA Üniversitesi Gönüllülük Kulübü ile Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği, kış mevsimindeki olumsuz koşullar nedeniyle olumsuz etkilenen sokak hayvanlarına barınma evleri yaptı.

Amasya Üniversitesi Gönüllülük Kulübü ile Amasya Doğal Hayatı ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği işbirliğiyle yapılan `Sokak Hayvanlarına Dikkat Çekmek` ve `Kedi Barınma Evleri Yapmak` etkinliği gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezi`nde bir araya gelen kulüp ve dernek üyeleri Amasya`daki sokak hayvanlarının durumu hakkında bir bilgilendirme yapıp herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırdı. Amasya Doğal Hayatı ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği Başkanı Merve Yalçın, şöyle dedi:

`Dernek olarak birçok sokak hayvanını sahipleniyoruz. Özellikle soğuk kış şartlarında, sokak hayvanları çok zor durumda kalıyor. Herkesin onlar için yapabileceği bir şeyler var. Üniversite camiasından isteğimiz, sokak hayvanları için kulübeler yapılması, üniversitenin artan yemeklerinin sokak hayvanları için değerlendirilmesi, mahallelere konulacak kedi evleri yapımında bizlere destek verilmesidir.`

Etkinlik ardından bir araya gelen kulüp ve dernek üyeleri farklı mahallelere yerleştirilmek üzere kedi evleri yaptı.

DHA-Genel – Türkiye-Amasya – Sinan HARMANCI
2015-12-29 15:01:44

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more