Reklamsız Sözcü

Ankara`da market ve nöbetçi eczane gaspçısı 4 şüpheli tutuklandı

Ankara`da market ve nöbetçi eczane gaspçısı 4 şüpheli tutuklandı

android-time 14:13 28 Aralık 2015
Ankara`da market ve nöbetçi eczane gaspçısı 4 şüpheli tutuklandı
Ankara`da market ve nöbetçi eczane gaspçısı 4 şüpheli tutuklandı

Tahsin GÜNERANKARA, (DHA) – ANKARA`da 4 markette ve 1 nöbetçi eczaneye, kar maskesi takıp, ellerinde pompalı tüfeklerle dalıp, soygun yapan 4 zanlı yakalandı.

Çalıntı araçlarla gelen kar maskeli ve pompalı tüfekli 4 kişi, Ankara`nın Yenimahalle ve Keçiören ilçelerindeki 4 market ve 1 nöbetçi eczanede gasp gerçekleştirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği bünyesindeki özel ekipler, zanlıların terk ettiği çalıntı araçlar üzerinde ve olayları gerçekleştirirken üst üste giyip daha sonra attıkları kıyafetlerde hiçbir iz ve delil bırakmadığını tespit etti. Ekipler, 8-19 Aralık tarihleri arasında meydana gelen gasp olayları üzerine 174 işyeri ve güvenlik kamera kaydını inceleyerek kayıtlar aracılığıyla şüphelilerin girdikleri sokak ve binaları tek tek tespit etti.

EVLERİNE OPERASYON DÜZENLENDİ

Yapılan çalışmalar sonucunda olayları gerçekleştiren A.Y., O.A., G.T, ve H.Ö. isimli zanlıların evlerine operasyon düzenlendi. Operasyon sırasında pencereden atlayarak kaçmaya çalışan şüpheliler, görevlilerince kovalamaca sonucu yakalandı. Şüphelilerin evlerinden suçta kullandıkları 2 pompalı tüfeğin yanı sıra araç çalmada kullandıkları ve hem araç kapılarını zorlanmadan açmaya hem de araçları çalıştırmaya yarayan birçok aparat ve suç unsuru ele geçirildi.

ZANLILAR ÇIKARILDIKLARI MAHKEMECE TUTUKLANDI

Şüpheliler, emniyette yapılan sorgularında, elde edilen delillerin fazlalığı nedeniyle tüm olayları gerçekleştirdiklerini kabul etmek durumunda kaldı. Zanlılar ayrıca sorgularında uyuşturucu madde almak için gasp olaylarını gerçekleştirdiklerini ve pişman olduklarını söyledi. Şüpheliler hakkında 5 silahlı yağma, 5 oto hırsızlığı ve 1 işyerinden hırsızlık suçundan işlem yapılarak, savcılığa sevk edildi. 4 şüpheli de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

DHA-Genel – Türkiye-Ankara – Tahsin GÜNER
2015-12-28 14:09:30

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more