Reklamsız Sözcü

Arsa mağdurlarından yılın son gününde ilginç eylem

Arsa mağdurlarından yılın son gününde ilginç eylem

android-time 14:10 31 Aralık 2015
Arsa mağdurlarından yılın son gününde ilginç eylem
Arsa mağdurlarından yılın son gününde ilginç eylem

Tufan HAMARATİZMİR, (DHA) – İZMİR`in Balçova İlçesi`nde yaşayan 45 yıl önce belediyeden aldıkları arsalara imar izni verilmeyince kendilerini `Balçova arsa mağdurları` diye adlandıranlar, Noel baba kostümüyle eylem yaptı.

Balçovalı arsa mağdurları, yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için yılın son gününde farklı bir eylem düzenledi. Avukat Mustafa Kemal Turan öncülüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet binası toplanan mağdurlar, `1. Uluslararası İzmir Noel Baba Konsey Toplantısı` düzenlendi. Grup adına konuşan avukat Turan temsili Noel Baba`dan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu`na gelen ve arsa mağdurlarının sıkıntılarını anlatan mektubu okudu. Avukat Turan, şunları söyledi:

`Eylemimize biraz ironi kattık, burada adı geçen `Aziz Paftos Adasus Parseloğlu` karakteri hayali, ancak birazdan onun mektubunda okuyacaklarımın hepsi mahkeme kararıyla tescillenmiştir. `Aziz Paftos Adasus Parseloğlu`, `1. Uluslararası İzmir Noel Baba Konsey Toplantısı` münasebetiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı sayın Aziz Kocaoğlu`na şu mektup metnini göndermiştir: `Aziz dostum, Aziz Kocaoğlu;

dünyanın hiç bir ülkesinde, hiç bir belediye, halkını 45 sene süreyle imar mağduru etmemiştir. Dünyanın hiç bir ülkesinde hiç bir belediye 4 bin aileden toplanan bedellerle baraj, teleferik ve otel yaptırıp bunları belediyeye mal ettikten sonra bu insanlara verdiği imar hakkı sözünü hiçe sayarak `Size bir şey veremiyorum. Adım Hıdır elimden gelen budur` basitliği içinde saygısızlıkta bulunmamıştır. Dünyanın hiç bir yerinde bir belediye bu manada 4 bin aileyi imar hakkı bakımından `Rezil` ederken aynı zamanda tam tersi bir yaklaşımla aynı kentte üç beş holdingin arsasına haksız rant vererek bunları `Azizler azizi` yapmamıştır. Sana tavsiyem şudur: İmar hukuku bakımından ya herkes bu `Azizler` gibi olsun veya bu `Azizler` herkes gibi `Rezil` olsun. Bu haksız rantı vermek uğruna bütün kentin ulaşımını sakın ola ki `Rezil` etmeyesin. `Çakma azizleştirme` projesine `Çakma resim` hediyesini uygun gördüğümden mektubumun ekinde sana yeni yıl hediyesi olarak çakma bir Leonardo Da Vinci`nin `Son akşam yemeği` tablosunu gönderdim. Gelecek yılki `2. Uluslararası Noel Baba Konsey Toplantı` tarihi olan 31 Aralık 2016 gününe kadar ya Balçova arsa mağdurları sorununu tümüyle çözmeni, yok eğer çözemez isen, çözebilecek bir insanın önünü açmak adına istifa etmeni ve eski işine tekrar geri dönmeni temenni ederim` Biz de sayın Kocaoğlu`ndan bu mektubun gereğini yapmasını bekliyoruz.`

Bir süre Noel şarkıları eşliğinde renkli görüntüler oluşturan eylemciler daha sonra, belediye hizmet binası önüne gidip Leonardo Da Vinci`nin `Son akşam yemeği` tablosunun fotoğrafını bıraktı. Bu sırada bina önünde bulunan bir kişi, `Urla villalarını da açıklayın` diyerek eylemcilere tepki gösterdi. Eylemcilerin de tepki gösterdiği kişi belediye binasına girdi. Fotoğrafın belediye binası önüne bırakılmasının ardından eylem sona erdi.

DHA-Genel – Türkiye-İzmir – Tufan HAMARAT
2015-12-31 14:01:22

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:1131.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more