Reklamsız Sözcü

Asker ile PKK arasında çatışma!

Beytüşebbap girişinde PKK'lılar askeri birliğe ateş açtı. Meydana gelen çatışmada yaralıların olduğu bildirildi.

android-time 17:25 28 Temmuz 2015
Asker ile PKK arasında çatışma!
Beytüşebbap girişinde PKK'lılar askeri birliğe ateş açtı. Meydana gelen çatışmada yaralıların olduğu bildirildi.

 

Bir grup PKK’lı, Şırnak'ın Beytüşebbap ilçe girişinde bulunan ikinci köprü mevkiinde saat 16.30 sıralarında askeri birliğe ateş açtı.

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’ne yapılan askeri sevkiyat sırasında yola döşenen mayının patlatılması sonucu 1 asker yaralandı. Uludere İlçesi’nde de Jandarma Özel Harekat Taburu’na ateş açıldı. Her iki yerde güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya şehit oldu

Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya şehit oldu

 

Beytüşşebap İlçe girişinde bulunan İkinci Köprü mevkiinde, askeri sevkiyat sırasında yola döşenen kablolu mayının patlaması sonucu bir asker yaralandı. Yaralı asker, ambulansla önce Taktik Alay Jandarma Komutanlığı’na buradan da helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’ne sevkedildi.

Mayının patlamasının ardından güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı. Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölge, kobra helikopterleri tarafından yoğun ateş altına alındı. Güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında bu bölgede çıkan çatışma devam ediyor.

BİNGÖL’DE JANDARMA KARAKOLUNA SALDIRI
Şırnak'ın Beytüşebbap ilçesinde askeri birliğe ateş açılmasının ardında, bir saldırı haberide Bingöl’den geldi.

Bingöl’ün Yedisu İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’na bir grup PKK’lı terörist tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Askerin karşılık vermesi üzerine teröristler kaçtı.
Olay, bugün üzeri saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Teröristlerin açtığı ateşe sskerin ağır makineli tüfeklerle ateş açması üzerine, saldırganlar bölgeden kaçarak uzaklaştı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Kaçan PKK’lıların yakalanması için bölgede hava destekli, geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Canlı bomba kabul etti

Canlı bomba kabul etti

 

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı’na ait resmi internet sitesindeki habere göre, “Bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından 28 Temmuz 2015 saat 13.40 sıralarında sınır güvenliğini takviye eden Jandarma Özel Harekat Taburu unsurlarına Şırnak/Uludere/Karaçalı Tepe bölgesinden uzun namlulu silahlarla ateş açılmıştır. Gelişen bu durum üzerine, saat 15.10'da iki adet F-16 uçağı ile Düğün Dağı’nda tespit edilen iki adet Doçka mevzii ile bir adet havan mevziine, ayrıca Karaçalı Tepe'deki terörist gruba hava harekatı icra edilmiştir. Hedefler tam isabet ile vurulmuş, hasar-zayiat tespiti çalışması devam etmektedir” denildi.

 

Özel harekatçı asker intihar etti

Özel harekatçı asker intihar etti

 

Son güncelleme: android-time 21:3928.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more