Reklamsız Sözcü

Atatürk tişörtü giydi diye istenmeyen adam oldu!

Şampiyon boksör Ünsal Arık, “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıktıktan sonra organizyonlara alınmadı, sponsor bulamadı

android-time 06:54 18 Aralık 2015
Atatürk tişörtü giydi diye istenmeyen adam oldu!
Şampiyon boksör Ünsal Arık, “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıktıktan sonra organizyonlara alınmadı, sponsor bulamadı

Mustafa KANARYA

Tekirdağ'da 2014'te yapılan bir boks organizasyonunda “Bu ülke Atatürk'ün, Tayyip'in değil” yazılı tişörtle ringe çıktığında Ünsal Arık bir anda gündemin ilk sırasına oturmuştu.

İŞTE KRİZ YARATAN O TİŞÖRT

FOTO: SÖZCÜ İŞTE KRİZ YARATAN O TİŞÖRT
Şampiyon boksör Ünsal Arık, Tekirdağ'da 2014'teki müsabakaya bu tişörtle çıkmak istemiş ancak organizatörler karşı çıkmıştı.

 

Arık'ın hayatı giydiği o tişörtün ardından değişti. Yapılan bazı telkinlere rağmen geri adım atmadı, dik durdu. Ama organizasyonlara alınmadı, şampiyonlukları haber bile yapılmadı. Son olarak 12 Aralık'ta Macar rakibi Zoltan Sera'yı mağlup ederek Avrupa Hafif Orta Siklet Boks Şampiyonu olan Arık, yaşadıklarını SÖZCÜ'ye anlattı.

‘TEPKİ GÖRDÜM TEHDİT EDİLDİM'

Almanya'da dünyaya gelen Arık, giydiği tişört sonrasında hiç beklemediği tepkiler aldığını ifade ederek “Almanya'da en çok PKK'lılar ve İslamcılardan tepki aldım, hatta tehdit edildim. Ancak dik durdum ve geri adım atmadım” dedi. Yaptığı hareketten asla pişmanlık duymadığını belirten Arık, sözlerine şöyle devam etti: “Pişman olmadım ama hayal kırıklıkları yaşadım. Ben o tişörtü giyerken Atatürkçülerin bana daha çok destek olacağını düşünmüştüm. Ne yazık ki gerçek Atatürkçüler kalmamış. O tarihten sonra sponsor bulmak imkansız hale geldi. Almanlar, Türkiye adına dövüştüğüm için haklı olarak sponsor olmuyor. Türkler ise ‘Bize işyerimizi mi kapattıracaksın' diyor.”

FOTO: SÖZCÜ ORGANİZASYONLARA ÇAĞRILMIYOR
Boks organizasyonlarına davet alamadığını belirten Ünsal Arık, “Sponsor bulamıyorum. 35 yaşındayım 4-5 yıl daha profesyonel boks hayatımı sürdürmek istiyorum” dedi.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more