Reklamsız Sözcü

Avukata ters kelepçenin görüntüleri ortaya çıktı

Avukata ters kelepçenin görüntüleri ortaya çıktı

android-time 11:36 29 Aralık 2015
Avukata ters kelepçenin görüntüleri ortaya çıktı
Avukata ters kelepçenin görüntüleri ortaya çıktı

Mehmet ÇINARANTALYA, (DHA) – ANTALYA`da polisin bir dershaneye yaptığı baskın sırasında, dershane avukatı İbrahim Eren Çakıroğlu`nun yere yatırılıp ters kelepçe takılarak uygulanan gözaltı işleminin görüntüleri ortaya çıktı.

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen 18 Kasım`da Doğu Garajı ve Güllük Caddesi`nde bulunan iki dershaneye baskın yaptı. Anafen Dershanesi`nin Güllük Şubesi`ne giden polisler, öğretmenlerin araçlarının aranması sırasında, dershane avukatı İbrahim Eren Çakıroğlu ile tartıştı. Yere yatırılıp ters kelepçe takılarak gözaltına alınan avukat, 3 saat sonra serbest bırakıldı.

AVUKAT VERMEME KARARI

Bunun üzerine Antalya Barosu, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi`nden gelecek müdafi taleplerini durdurma kararı aldı. Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı, Cumhuriyet Başsavcılığı`na baskında görevli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Amiri ve 8 polis hakkında hakaret, tehdit, hürriyeti kısıtlama suçlarından suç duyurusunda bulundu. Antalya Barosu tarafından ayrıca Antalya Valiliği`ne yapılan başvuruda da bu amir ve polisler hakkında soruşturma açılması, soruşturma bitene kadar da açığa alınmaları yönünde talepte bulundu.

Olayla ilgili ortaya çıkan görüntülerde, avukat Çakıroğlu 7- 8 polis tarafından sözlü tartışmaların ardından zorla yere yatırılarak ters kelepçe uygulandıktan sonra gözaltına alınıyor. Bir güvenlik kamerası tarafından çekilen görüntüler, suç duyurusuna da delil olarak sunuldu.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Antalya – Mehmet ÇINAR
2015-12-29 11:28:08

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more