Reklamsız Sözcü

Babasını öldüren üniversiteli gence 20 yıl hapis cezası

Babasını öldüren üniversiteli gence 20 yıl hapis cezası

android-time 11:47 26 Aralık 2015
Babasını öldüren üniversiteli gence 20 yıl hapis cezası
Babasını öldüren üniversiteli gence 20 yıl hapis cezası

Mustafa KOZAK ANTALYA, (DHA)- ANTALYA`da, bilgisayar yüzünden tartıştığı babası 44 yaşındaki Metin Şimşek`i öldürmek suçundan yargılanan 19 yaşındaki Hakan Şimşek, 20 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

Kaleiçi Tuzcular Mahallesi`nde oturan Metin Şimşek, geçen 8 Temmuz`da saat 12.30 sıralarında bilgisayar başında uzun süre vakit geçirdiğini belirttiği Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Nükleer ve Radyasyon Bilimleri 2`nci sınıf öğrencisi oğlu Hakan Şimşek`le tartıştı. Bilgisayarın fişini çekip `Seni Kuran kursuna vereceğim` dediği öne sürülen Metin Şimşek ve oğlu arasındaki tartışma, kavgaya dönüştü. Hakan Şimşek, elektrik süpürgesinin metal borusuyla babasının başına vurdu. Yaralı halde hastaneye kaldırılan Metin Şimşek, 2 gün sonra kurtarılamadı.

Tutuklanan Hakan Şimşek hakkında `Yakın akrabayı öldürmek` suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. Antalya 7`nci Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davanın dördüncü duruşmasında karar çıktı. Olaydan iki gün sonra ölen Metin Şimşek`in kardeşlerinin avukatı Şayen Demirel Özsoy, `Maktul, kafasına 3 defa vurularak öldürülmüştür. Hatta demir sopa kırılmıştır. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz` dedi. Cumhuriyet savcısı da sanığın haksız tahrik altında kasten öldürme suçundan cezalandırılmasını istedi.

Hakan Şimşek ise, babasını öldürme niyetiyle hareket etmediğini anlatırken, `Babamı öldürecek kadar kin ve nefret duymuyorum. Pişmanım. Affınıza sığınıyorum` dedi. Mahkeme heyeti, yargılama sonunda Hakan Şimşek`e ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. Mahkeme, suçun hakaret ve haksız tahrik altında gerçekleştirildiğini değerlendirerek bu cezayı 24 yıla, ardından `takdir indirimi` ile 20 yıla düşürdü.

Sanığın annesi Ayşe Şimşek, adliyeden gözyaşları içinde ayrıldı.

FOTOĞRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Antalya – Mustafa KOZAK
2015-12-26 11:42:27

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more