Reklamsız Sözcü

Bahçeli: 2016 öyle bir yıl olsun ki umut cevheri heyecan dalgası ufkumuzun önündeki kalın perdeyi bütünüyle aralasın

Bahçeli: 2016 öyle bir yıl olsun ki umut cevheri heyecan dalgası ufkumuzun önündeki kalın perdeyi bütünüyle aralasın

18:0131 Aralık 2015
Bahçeli: 2016 öyle bir yıl olsun ki umut cevheri heyecan dalgası ufkumuzun önündeki kalın perdeyi bütünüyle aralasın
Bahçeli: 2016 öyle bir yıl olsun ki umut cevheri heyecan dalgası ufkumuzun önündeki kalın perdeyi bütünüyle aralasın

ANKARA (DHA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Yeni Yıl mesajında, `2015`te Özyönetim ihaneti dillendirildi, Türkiye sıkıştı. Bahar havası gelecek diyorlardı, hâlbuki gelen kara kış oldu. 2015`te Türkiye sahipsiz kaldı, aziz milletimiz üzüldü, kırıldı, her rezalete maruz kaldı. Allah`tan niyazım bir daha 2015`deki hazin ve hüsran verici hadiselerin yeniden yaşanmaması, huzur ve esenliğin 2016`da vücut bulmasıdır. Yeni yılın özlemini çektiğimiz, samimiyetle beklediğimiz sükûnet ve sakinliğe vesile olmasını candan ümit ediyorum. Yeni yıl ayak bağlarından, kamburlardan, yüklerden kurtuluş dönemi olsun. 2016 öyle bir yıl olsun ki, umut cevheri, heyecan dalgası ufkumuzun önündeki kalın perdeyi bütünüyle aralasın` dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Yeni Yıl mesajında şu ifadelere yer verdi: `2015 pek çok açıdan yaygın sorunlara gömülen bir yıl oldu. Hani bir daha tekerrürünü istemediğiniz bir yıl olur ya, 2015 de öyleydi. Terörizm 2015`de altın yılını yaşadı. Dağdan şehirlere inen, üniversitelere yuvalanan, hendekler kazan militanlar insanımıza hayatı zehir etti. Çözüm süreciyle biteceği söylenen terör, tam tersine korkunç boyutlara ulaştı. Bahar havası gelecek diyorlardı, halbuki gelen kara kış oldu. Özellikle 20 Temmuz`dan itibaren her gün şehit verdik. Türk milleti acı ve ağıtlara boğuldu. Özyönetim ihaneti dillendirildi, Türkiye sıkıştı. Kardeşlik hissiyatı üzerine ambargo koymaya çalışan, birlik ve dirliğimize gölge düşürmeye çabalayan hain odaklar şiddeti seferber ettiler. Teröristler Türkiye`yi sırtından hançerledi. Adım adım gelindi bugünlere, çirkinlikler seyredildi, iktidar sahnenin dışında, ihanet sahnedeydi. A.H.Tanpınar`ın Sahnenin Dışındakiler isimli romanında; `Orada mücadele var. Mukadderatımız orada halledilecek` sözünü bir kez daha düşünün.

2015`DE TÜRKİYE SAHİPSİZ KALDI AZİZ MİLLETİMİZ ÜZÜLDÜ, KIRILDI,HER REZALETE MARUZ KALDI

2015`de Türkiye sahipsiz kaldı, aziz milletimiz üzüldü, kırıldı, her rezalete maruz kaldı. Fakat iktidar bana mısın demedi, bozguna devam etti. Demokrasi en ciddi darbesini 2015 yılında aldı. Millet iradesine şerh düşüldü, sandık sonuçları beğenilmedi, seçim tekrarına gidildi. Türkiye yönetilemeyen, kamu düzeni istikrara kavuşmamış bir ülke görüntüsü verdi. Her tarafımız hasar aldı, her politik hamle sonuçsuz kaldı. 2015`de dış politika tam bir batağa saplandı, yetmedi bilye dağıttı. Etrafımız ateş çemberiyken, Türkmenler bile bile yalnız bırakıldı. Allah`tan niyazım bir daha 2015`deki hazin ve hüsran verici hadiselerin yeniden yaşanmaması, huzur ve esenliğin 2016`da vücut bulmasıdır. Yeni yılın özlemini çektiğimiz, samimiyetle beklediğimiz sükûnet ve sakinliğe vesile olmasını candan ümit ediyorum. Aziz milletimin, Türk-İslam dünyasının ve siz değerli takipçilerimin yeni yılını kutluyor, içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yeni yıl yeni bir başlangıca, yepyeni bir dirilişe kaynaklık etsin. Yeni yıl ayak bağlarından, kamburlardan, yüklerden kurtuluş dönemi olsun. 2016 öyle bir yıl olsun ki, umut cevheri, heyecan dalgası ufkumuzun önündeki kalın perdeyi bütünüyle aralasın.`

DHA-Politika – Türkiye-Ankara –
2015-12-31 17:59:29

Son güncelleme: 18:0231.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp