Reklamsız Sözcü

Bahçeli: Hendek açmışlar, pazarlık yapacaklarmış, vız gelir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya platformu twitter üzerinden gündemi değerlendiren açıklamalarda bulundu

android-time 20:21 24 Aralık 2015
Bahçeli: Hendek açmışlar, pazarlık yapacaklarmış, vız gelir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya platformu twitter üzerinden gündemi değerlendiren açıklamalarda bulundu

MHP lideri Bahçeli, twitter hesabı üzerinde yaptığı açıklamada, “İşte bunlar bizim acıklı hikayemiz. İşte bu manzaralar bizim sükut etmiş gerçeklerimiz. Hendek açmışlar, pazarlık yapacaklarmış, vız gelir.” dedi.


ŞEHİT ÇOCUKLARININ FOTOĞRAFLARINI DA PAYLAŞTI
Gelen şehit haberlerinin ardından şehit törenlerinde gözyaşı döken şehit çocuklarının fotoğraflarını da paylaşan Bahçeli şu ifadelere yer verdi: “Ağlamak gülmek kadar insani ve doğal bir haldir. Bazen kitaplar dolusu bilgi dahi bir damla gözyaşı kadar etkili olamaz. Ve insan ağlar. Küçük bir kaynaktan doğup nehirlere, oradan okyanuslara karışan sular neyse, göz pınarlarından hüzünle yanaklara düşen yaşlarla da aynısıdır. Kimi zaman mutluluktur gözyaşlarına yataklık yapan, kimi zaman da katmerli dert ve acıdır gözyaşlarını teşvik eden. Dudaklar yalan söyleyebilir, ama gözler dürüsttür, içtendir, gerçeği gizleyemez. Hele keder çöktü mü yüze, kelimeler kifayetsiz kalır. Her gün şehit haberi alıyoruz. Peki çocukları ağlayan bir ülkenin hayat damarlarının kuruduğunu biliyoruz mu? Tek bir gözyaşı ne çok şey anlatır değil mi? Adeta kurşundur, ciğerleri deler de geçer. Çocuktur deyip geçmeyin, şehit babasının arkasından döktüğü yaşlar tonlarca ağırlıktadır. Her zaman ağlamak için gözyaşına gerek yoktur. Bakışların da ağladığı olur, hasretle bir dokunuş gönülleri yakar.

 

“AĞLAMA YAVRUM SENİ BU HALE GETİRENLER AĞLASIN”
“Şehit de olsa babaya veda ne zordur, sanki dağ devrilmiştir. Anlayana, uzaktan mahzun bir bakış ne çok şey anlatır. Ya ananın sızısına ne demeli? Ya ananın yürek yangınını nasıl söndürmeli? Ağlama yavrum, bırak seni bu hale getirenler ömür boyu ağlasın. Sil gözyaşlarını, senin hesabını soracaklar yanındadır. Kaldır başını evladım, bu körpe yaşta nice felakete dayandın. Artık sıra sorumlulardadır. Mazlum durma yavrucak, büyüdüğünde göreceksin seni yetim bırakanlar, buna sebep olanlar kaçacak yer arayacaklar. İşte bunlar bizim acıklı hikayemiz. İşte bu manzaralar bizim sükut etmiş gerçeklerimiz. Hendek açmışlar, pazarlık yapacaklarmış, vız gelir. Yiğit her zaman düştüğü yerden kalkar. Hain ise yükseldiği yerden değil düşmek, yere çakılır. Bu da uzun sürmeyecektir. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Muhterem ailelerine, eşlerine, yavrularına sabır ve başsağlığı temenni ediyorum. Acıları acımız, alınacak intikamları sözümüz olsun.” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more