Reklamsız Sözcü

Bahçeli’den azınlık hükümeti açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli azınlık hükümeti iddialarına sert tepki gösterdi.

android-time 15:18 18 Temmuz 2015
Bahçeli’den azınlık hükümeti açıklaması
MHP Lideri Devlet Bahçeli azınlık hükümeti iddialarına sert tepki gösterdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, koalisyon görüşmeleri, azınlık hükümeti iddiaları ve erken seçim ile ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, azınlık hükümeti konusunda “azınlık hükümetine niye destek verelim? Destek verirsek sadece AKP’yi arzularız demektir. Onu arzulayacağımıza millet iradesini arzularız” dedi.

İşte Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları…

Pazartesi’den itibaren ikinci tur görüşmeleri de sağlayarak, en kısa zamanda koalisyon hükümetini Sayın Ahmet Davutoğlu’nun kurucu başkanlığında oluşturmak gerekliliğine inanmalı ve zamanı fazla kaybetmemelidir. Bu düşüncelerle yapılmış olan ziyaretlerde, basından bilgilere göre ifade ediyorum MHP 7 Haziran akşamında siyaseten seçim sonuçlarını değerlendirirken, ortaya koymuş olduğu hükümet şeklinde çözümleri milletimizle paylaşmıştır.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ YÜRÜTENLER KOALİSYON OLUŞTURSUN

Bu paylaşım sırasında MHP, çözüm sürecine odaklanmış, bununla ilgili her türlü teması birlikte yürütmüş, Türkiye’nin çözümünü gelecek için hayırlı gördüğünü ifade etmiş siyasi partilerin koalisyon hükümetinde yer almaları ülkemiz açısından daha hayırlı olacaktır. Bu aynı zamanda 470 vekilin temsiline sahip kılınan bir güç olacaktır ki, artık milletimize çözümün amacının kapsamının ne olduğunu, Türkiye’nin nereye sürükleyeceğini bu millete net olarak göstermelidirler.

Böyle bir tutum karşısında MHP ana muhalefet görevini üstlenerek, bugünkü çözümcü iktidarın uygulamalarını denetlemek ve onların ülkemizin geleceğiyle ilgili tehlike ve tehdit arz eden durumları uyarmak görevini üstlenmek suretiyle demokrasideki muhalefet unsurunu taşıyarak hizmeti sunma arzusu taşımaktadır.

ERKEN SEÇİM

Tabi onu milletimiz bilecektir. 7 Haziran seçimlerini denemiştir. 80 milletvekiliyle temsil yetkisini vermiştir. Ama herkes MHP’den bahsetmiştir, MHP’siz bu iş olmaz demiştir. Erken seçimde milletimiz bunlara değil, milletimiz diyecek ki MHP’ye ihtiyaç var, MHP’yi iktidara getireceğiz diyecektir.

DOLMABAHÇE MUTABAKATI

Sayın Başbakan’ın sayın Cumhurbaşkanı’nın Dolmabahçe Sarayı’nda yapılmış olan görüşmeleri inkarları sağlıklı bir yaklaşım değildir. Saray’ın en küçük konularına kadar eğilen Adalet ve Kalkınma Partisi’ni takip eden, hergün konuşan Cumhurbaşkanı’nın Dolmabahçe’deki görüşmelerden haberinin olmaması mümkün değildir. Eğer bu konu söylediği gibiyse, o zaman hükümetin ilgili kanadının orada temsil edilmiş şahsiyetleri mutlaka bir açıklama yapmalı ve başbakan yardımcısı parti yöneticisi geçmişte içişleri bakanlığı yapmış olan şahsiyetleri, böyle bir heyeti ya inkar ediyor demektir, ya onları aldatıyor demektir.

“AKP’Yİ ARZULAYACAĞIMIZA…”

Azınlık hükümetine niye destek verelim? Destek verirsek Sadece AKP’yi arzularız demektir. Onu arzulayacağımıza millet iradesini arzularız.

Son güncelleme: android-time 08:0119.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more