Reklamsız Sözcü

Bakan Ala, Mardin`de esnafı ziyaret etti

Bakan Ala, Mardin`de esnafı ziyaret etti

android-time 15:42 25 Aralık 2015
Bakan Ala, Mardin`de esnafı ziyaret etti
Bakan Ala, Mardin`de esnafı ziyaret etti

Nezir GÜNEŞ- Adnan AVUKA MARDİN, (DHA)- MARDİN`de esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen İçişleri Bakanı Efkan Ala, kendisine `Huzur istiyoruz` denilmesi üzerine, `Hep birlikte yapacağımız çalışmalarla bölge eski huzur ve güvenine kavuşacak` diye cevap verdi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, bugün Mardin`e gelerek inceleme ve temaslarda bulundu. Cuma namazını Ulu Cami`dekılan Bakan Ala, cami çıkışı vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Ala`nın yanına gelen 75 yaşındaki Gurbet Olgaç , `Evladım beni ne olur hacca gönder. Allah sizleri bu memleketin başından eksik etmesin` dedi. Ala, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ile İl Müftüsü Ali Coşkun`a talimat vererek, `Bayanı benim adıma hacca göndereceksiniz. Bu anne hakkında da sık sık bilgi vereceksiniz. Hacca gitmek istiyor, biz de devlet olarak gönderelim` dedi.

`BÖLGE ESKİ HUZUR VE GÜVENİNE KAVUŞACAK

Bakan Ala, daha sonra geniş güvenlik önlemleri altında tarihi Mardin Çarşısı esnafını ziyaret etti. İşyerine girip sohbet ettiği bir esnaf Bakan Ala`ya, `Huzur istiyoruz. Sabah iş yerlerimizi açtığımız gibi akşama kadar siftah yapmadan kepenklerimizi kapatıp gidiyoruz` dedi. Ala, Mardin`de 2000 yılında 17 bin insanın konakladığını, 2004 yılında ise 400 bin insanın konakladığını belirterek, kente gelen turist sayısını 10 yıl içinde 1 milyonun üstüne çıkardıklarını söyledi. Ala, `Hep birlikte yapacağımız çalışmalarla bölge eski huzur ve güvenine kavuşacak. İnşallah yine ivme kazanacağız. El birliği, işbirliği ile bu da geçecek` diye konuştu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, esnaf ziyaretlerinin ardından kentteki sivil toplum örgütü temsilcileriyle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Politika – Türkiye-Mardin – Nezir GÜNEŞ- Adnan AVUKA
2015-12-25 15:39:21

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more