Reklamsız Sözcü

Bakan Avcı istişare toplantısına katıldı

Bakan Avcı istişare toplantısına katıldı

android-time 11:59 31 Aralık 2015
Bakan Avcı istişare toplantısına katıldı
Bakan Avcı istişare toplantısına katıldı

Osman BEKLEYEN-Murat ÇAĞLARVAN, (DHA)- MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı`na katıldı. Bakan Avcı, Türkiye ve özelde bölgenin eğitim sorunlarının masaya yatırılacağını söyledi.

Geceyi Van`da geçiren Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sabah Van kahvaltısı yaptı. Kahvaltı yaptığı sırada yanına gelen iki öğrenciyle sohbet eden Bakan Avcı, öğrencilere yarı yıl tatilinde ödev verilmemesi konusunda yetkililere talimat verdiğini söyledi. Kahvaltı salonu sahibi Yusuf Konak`ın kendisine hediye ettiği Van Kedisi resminin bulunduğu tabloyu alan Bakan Avcı, daha sonra Şişli Öğretmenevi`nde Doğu ve Güneydoğu`daki 15 ilin milli eğitim müdürleri ve müfettişleri ile istişare toplantısına katıldı.

Bakan Avcı, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye ve bölgedeki eğitim sorunları başta olmak üzere yeni gelişmelerin konuşulacağı toplantının verimli geçeceğini söyledi. Bakan Nabi Avcı, şöyle devam etti:

`Toplantıda öncelikle milli eğitimimizin genel sorunları üzerine görüş alışverişi yapılacak. Eğitim sistemimizdeki yeni düzenlemelerle ilgili Müsteşarımız Yusuf Tekin bilgi verecek. Ayrıca genel ve yerel sorunları enine boyuna tartışacağız. Bunların içinde hafta sonu yetiştirme kursları ve Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş`teki (TEOG) sürecindeki son durum ve yapılan çalışmaları, hazırlıkları konuşup beklenti ve önerileri dinleyeceğiz. Yatırımları konuşup öğretmen atamalarını masaya yatıracağız.`

DHA-Genel – Türkiye-Van – Osman BEKLEYEN-Murat ÇAĞLAR
2015-12-31 11:45:20

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:0031.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more