Reklamsız Sözcü

Bakan Çelik: EXPO 2016 Antalya için 16 ülke imza attı

Bakan Çelik: EXPO 2016 Antalya için 16 ülke imza attı

android-time 13:59 25 Aralık 2015
Bakan Çelik: EXPO 2016 Antalya için 16 ülke imza attı
Bakan Çelik: EXPO 2016 Antalya için 16 ülke imza attı

Akif ARICI/ANTALYA, (DHA) – EXPO 2016 Antalya yönetim kurulu toplantısına katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, `12 olan sözleşme imzalayan ülke katılımcı sayısının bugün 16`ya yükseldiğini ifade etmek isterim` dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya`da başkanlığını yaptığı EXPO 2016 Antalya yönetim kurulu toplantısından önce VIP ve Basın Merkezi`nin açılışını yaptı. G-20 Liderler Zirvesi`ne ev sahipliği yapan Antalya`nın çok önemli bir sınav verdiğini belirten Bakan Çelik, aynı başarının EXPO 2016 Antalya`da verileceğinden emin olduğunu söyledi. Yeni görevine başladıktan kısa süre sonra EXPO 2016 Antalya`nın yönetim kurulunu Ankara`da topladığını hatırlatan Bakan Çelik, `Bu toplantıda yapılanlar ve yapılması gerekenleri enine boyuna değerlendirme fırsatı bulacağız. Bizzat alanda olup bitenleri ve ne durumda olduğumuzu görebilmek açısından çalışmaları yerinde görme imkanımız olacak` dedi.

Çalışan sayısının en son 3 bine ulaştığını dile getiren Bakan Çelik, 4 ay kalmasına rağmen hiçbir sorun yaşanmadığını aktardı. Çalışmaların açılışın 1 Nisan`da gerçekleşecekmiş gibi sürdüğünün altını çizen Bakan Çelik, `Gerek eleman sayısı gerek teknik anlamda çalışmalar bu hedef doğrultusunda sürdürülüyor. Milyonlarca yerli ve yabancı turistin tarım ve turizmi buluşturan fuara katılacağı inancı içersindeyiz. Bir taraftan inşaat faaliyetlerini sürdürürken diğer taraftan ülkelerin katılım faaliyetleri konusunda yoğun çalışma içersindeyiz. Geçtiğimiz ay Ankara`da yapılan toplantıda 12 olan sözleşme imzalayan ülke katılımcı sayısının bugün 16`ya yükseldiğini ifade etmek isterim. `Çiçek ve Çocuk` temalı bu fuarın dünyanın geleceğine, barışına vesile olacağı inancı içersindeyim` diye konuştu.

Bakan Faruk Çelik ve yönetim kurulunun toplantısı, basına kapalı gerçekleşti.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Antalya – Akif ARICI
2015-12-25 11:45:36

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more