Reklamsız Sözcü

Bakan Elitaş: Bölücülere ve parelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (2)

Bakan Elitaş: Bölücülere ve parelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (2)

android-time 17:18 25 Aralık 2015
Bakan Elitaş: Bölücülere ve parelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (2)
Bakan Elitaş: Bölücülere ve parelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (2)

ELİTAŞ, AK PARTİLİ GENÇLERE SESLENDİ

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kayseri AK Parti il merkezinde Gençlik Kolları üyelerine yaptığı konuşmada, `Türkiye`nin geleceği, gençlerin ellerinde. Gençlerimiz ne kadar iyi yetişirse, ülkemizin geleceği de o kadar iyi olacaktır` dedi. Bakan Elitaş, Kayseri`de ikinci vakıf üniversitesi kurulması için yapılan çalışmaları anlatarak, `Sayın Başbakanımızla İstanbul`da yapılan bir toplantıya katıldık. İnovasyonla ilgili çalışmaları görünce, çok büyük mutluluk duyduk. Erciyes Üniversitesi`nden de genç kardeşlerimiz vardı. Geliştirdikleri teknolojiyi sanayiye kazandırarak bir değer oluşturma, onu maddileştirme somutlaştırma gayretlerini görünce, heyecanlandım ve çok büyük mutluluk duydum. İşadamlarıma sesleniyorum, gençlerimizin zihinlerindeki pırıltıları somutlaştırabilmek için katkıda bulunması gerekiyor. Geçen hafta büyük kongremiz yapıldı. Kayseri teşkilatı olarak bizi orada gururlandırdınız. AK Parti bir ailedir. AK Parti birliği ve beraberliği zirveleştirmiş, taçlandırmış olarak devam etmektedir` dedi.

Elitaş, konuşmasında şunları söyledi:

`Türkiye`nin önüne tuzaklar koymaya çalışan mihraklar, en güzel cevabı, halkımızdan sandıkta aldı. Paralel örgütü ve terör örgütünü maşa olarak kullanan dış mihraklar, Türkiye`yi bölme amaçlarına ulaşamadılar. 2016 zor bir yıl olacak. Çevremizde farklı şekillenmeler ortaya çıkıyor. 2016`yı, hep beraber mücadele etme, hep beraber koşma ve hep beraber Türkiye`yi zirveye taşıma yılı olarak görüyorum. İlk günkü heyecanımızı, 2016`da yeniden canlandırabilirsek, gün birlikte Türkiye günüdür. Gün birlik ve beraber olma günüdür. Bir kısım medya 7 Haziran seçimleri öncesinde milletin aklını çelme yoluna gitmiştir. Bugün içinde bulunduğumuz ortamda, bir siyasi partinin genel başkanı bir taraftan Türkiye`de terör ve şiddetin daha da fazlası olması için tahrik eden bir faaliyette bulunurken, aynı zamanda tüm dünyanın kabul ettiği Türk hava sahasını ihlal ettiğinden dolayı angajman kuralları gereği, düşürülen uçağın ülkesine gidip Türkiye`yi şikayet etme bahtsızlığı içerisinde, ihanet çemberi içerisinde bulunan bir durumu yaşıyoruz. Maalesef bunu da bir kısım medyamız, 24 Kasım`dan itibaren Rusya`nın sesi gibi davranıyor.`

YAZAR KASA 2017`DE YÜRÜRLÜGE GİRMİŞ OLUR

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, yeni nesil yazar kasaların kullanma zorunluluğunun bir süre ertelenmesi konusundaki bir soruya da `Yeni nesil yazar kasalar çok önemli işlevleri beraberinde getiriyor. Bu yazar kasaları temin edemeyen müesseseler için olabilir ama biz tüketiciler için o imkanlardan biraz daha faydalanmamızı ertelemiş oluyor. Yazar kasa temininde güçlükler var, birkaç tane firma bu konu ile ilgili faaliyet gösteriyor. İlk olduğu dönemde fiyatları bayağı yüksekti. Sonradan ilgili bakan arkadaşlarımızın müdahaleleriyle fiyatlar biraz daha uygun hale geldi ama şimdi herhalde temin noktasında bir durum var. Bunlardan bir kısmı Nisan 2016`da, bir kısmı Temmuz 2016`da, bir kısmı da herhalde yıl sonu olacak şekilde bir düzenleme yapılmış. En son 10 Ocak 2017 tarihinde 150 binden az hasılatı olanlar yazar kasaya geçmiş olacaklar. Bu yazar kasalar tüketiciler açısından hizmeti daha iyi alabilme imkanı sağlayacak. İnşallah bir daha uzatmaya imkan vermeden 2017`de yazar kasa yürürlüğe girmiş olur` yanıtını verdi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Kayseri – Zafer BARIŞ
2015-12-25 17:13:25

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more