Reklamsız Sözcü

Bakan Elitaş: Bölücülere ve parelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (3)

Bakan Elitaş: Bölücülere ve parelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (3)

android-time 19:32 25 Aralık 2015
Bakan Elitaş: Bölücülere ve parelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (3)
Bakan Elitaş: Bölücülere ve parelcilere `defol git` diyebilirsek Türkiye`nin önü aydınlık (3)

MÜSİAD GENEL İDARE KURULU TOPLANTISINA KATILDI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği`nin (MÜSİAD) Genel İdare Kurulu Toplantısı`na, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kayseri Milletvekilleri Mehmet Özhaseki ve Taner Yıldız, Vali Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sanayiciler ile davetliler katıldı. Bakan Elitaş burada yaptığı konuşmada, Türkiye`de bazı sivil toplum örgütlerinin, sermayenin belli bir kısmını ellerinde tuttuğunu ve bu sivil toplum örgütlerinin, Türkiye`nin kıt kaynaklarını hep kendilerine yönlendirmek istediğini belirterek, şunları söyledi: `Bu zinciri, bu anlayışı yıkan MÜSİAD oldu. Yaptığı işle orantılı pastanın paylaşması anlayışını yerleştirdi. Türkiye, 24 Ocak kararlarıyla birlikte kendine yeni bir rota çizdi ve rahmetli Turgut Özal döneminde kendine bir yol haritası belirledi. Ancak koalisyon hükümetleri döneminde Türkiye`nin kıt kaynakları heba edildi. 2002`de ise yeni bir sayfa açıldı ve Türkiye yeni bir yöne girdi. 2009`daki küresel krizde, tüm dünya var olma mücadelesi verirken, bu kriz ülkemizden teğet geçti. 2014 yılı sonu itibarıyla, Türkiye`nin ihracat rakamları, 2002`ye göre 5 kat artmış durumda. Bu başarının altında sizlerin çalışmaları var. Bu başarı, sizler sayesinde elde edildi. 2015 yılının ilk verileri değerlendirildiğinde, bu yılki ihracat rakamlarımızın 143 milyar dolar seviyesinde olacak gibi görünüyor. 2016`da Çin`in dünya ticaretinde alacağı pozisyona göre, bizim de hazırlıklı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Yeni pazarlar bulmak için gayretler göstermeliyiz. Geçen hafta Kenya`daydım. Kenya`nın altyapıya, bizim ürettiğimiz ürünlere çok fazla ihtiyacı var. Kenya`nın kesme çiçeklerini ihraç edecek işadamlarına ihtiyacı var.`

25 Aralık`ta Türkiye`nin bir sivil darbe girişimini önleme sonucuyla karşı karşıya kalındığını ifade eden Bakan Elitaş, `Türkiye`nin yakaladığı ivmeli, gelişmeli güzel hareketleri engellemek için aklı, fikri, ipleri dışarıda olanlar, taşeron olarak görev yapmıştır. Bir muhalefet partisinin genel başkanı, Rusya`ya gidip Türkiye`yi ispiyonluyor. Ana muhalefet partisinin bir milletvekili de, Türkiye`nin terör örgütüne sarin gazı verdiğini iddia edecek kadar ileri gidiyor. Bu yapılanlar, bizleri gerçekten derinden yaralıyor. Bütün bunlarla mücadele edilirken bir taraftan da Türkiye Cumhuriyeti Devleti, askeriyle, polisiyle terörü kazımak için canla, başla çalışıyor, uğraşıyor` ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak ise 25 yıl önce MÜSİAD`ın kuruluşunu anlattı. Olpak, 25 yıldır hakkın, adaletin ve hukukun yanında olduklarını belirterek, `17 Aralık`ta başlayıp, 25 Aralık`la devam eden o darbe girişimine ilk karşı duran MÜSİAD olmuştur. MÜSİAD olarak geçmişte, siyasetin veya yargının sanayi üzerine tahakkum kurma girişimlerine nasıl karşı durmuşsak, bundan sonra da karşı durmaya devam edeceğiz` diye konuştu.

FOTOĞRAĞLI

DHA-Genel – Türkiye-Kayseri – Zafer BARIŞ-Doğan BİLMEZ KAYSERİ, (DHA)
2015-12-25 19:28:13

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more