Reklamsız Sözcü

Bakan’dan HDP’li vekile ağır suçlama!

Geçici bütçenin görüşüldüğü komisyonda Maliye Bakanı Ağbal ile HDP milletvekilleri arasında sert tartışmalar çıktı.

android-time 18:52 10 Aralık 2015
Bakan’dan HDP’li vekile ağır suçlama!
Geçici bütçenin görüşüldüğü komisyonda Maliye Bakanı Ağbal ile HDP milletvekilleri arasında sert tartışmalar çıktı.

SÖZCÜ/ANKARA
Geçici bütçenin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Maliye Bakanı Naci Ağbal ile HDP milletvekilleri Garo Paylan ve Nursel Aydoğan arasında sert tartışmalar yaşandı.

Bakan Ağbal, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 9 gündür sokağa çıkma yasağı uygulanmasını eleştiren HDP'li Paylan'a, “O mahallelerde silahların ne işi var? Silahları sıkanlar adına konuşuyorsunuz” dedi. HDP'li Aydoğan da Ağbal'a, “Oradan ancak anlaşarak çıkarlar. Anlaşma olmadan olmaz” dedi. Ağbal, “Siz desteklerseniz böyle olur” diye çıkıştı.

SİLAHA PARA VERMEYİN
Komisyonda söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Maliye Bakanı Ağbal'dan silaha, savaşa bütçeden para ödememesi çağrısında bulundu. Güneydoğu'ya gittiğinde her tarafta kirpi denilen polis ve asker araçlara rastladığına işaret eden Paylan, “Para olmadan savaş olmaz. Sayın Bakan, dışarıya silah mı gönderiliyor, imza atmayın, para vermeyin. Örtülü ödenekten silah mı gidiyor, imzalamayın. Cumhuriyet Gazetesi'nde Can Dündar ve Erdem Gül örtülü ödenekten dışarıya silah gönderildiğini yazdı, şimdi içerideler” dedi.

SİLAH SIKANLAR ADINA KONUŞUYORSUNUZ
HDP'li Paylan, daha sonra Sur'da sokağa çıkma yasağının 9 gündür devam ettiğini belirtip ilçede yaşananları Bosna Hersek'te yaşanan çatışmalara benzetti. Bunun üzerine Paylan'a müdahale eden Ağbal, “Böyle bir benzetmeye izin veremem. Yanlış karşılaştırmalar yapıyorsunuz. O bölgeyi şer odaklarından uzaklaştırmak ve yaşanılır hale getirmek istiyoruz. O mahallelerde silahların ne işi var. Siz ona yanıt verin. Siz o silah sıkanlar adına konuşuyorsunuz” dedi. Paylan, “Masa devrilirse olay doğal olarak oraya gider” yanıtını verirken HDP'li Aydoğan da “Onlar oradan ancak anlaşarak çıkarlar” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 18:5510.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more