Reklamsız Sözcü

Ender Biçki, CHP Balıkesir İl Başkanı oldu

CHP Balıkesir İl Kongresi`nde başkanlığına Ender Biçki seçildi.

android-time 10:20 28 Aralık 2015
Ender Biçki, CHP Balıkesir İl Başkanı oldu
CHP Balıkesir İl Kongresi`nde başkanlığına Ender Biçki seçildi.

CHP`nin 35`inci olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Kurul öncesi Erden Köybaşı ekibiyle birlikte adaylıktan çekilirken, seçimlere 4 aday katıldı. Kongrede Ender Biçki, Serkan Sarı, İrfan Barış ve Behiç İstanbulluoğlu`nun listeleri yarıştı. Oylama sonucunda Ender Biçki, Balıkesir il başkanlığına seçildi.

Genel kurul divan başkanlığı tartışmaları ile başladı. Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu`nun kongreye katılmasına karşın bir grup partili eski milletvekili Ali Kemal Deveciler`i divan başkanlığına aday gösterdi. Yapılan oylamada Seyhan Erdoğdu oy çokluğuyla divan başkanlığını üstlendi. Erdoğdu yaptığı konuşmada `Eminim ki aday gösterilen arkadaşımız en az benim kadar partinin çıkarlarını koruyacak, kongreyi yönetecek kadar değerli bir isimdir. Kendisine saygılarımı sunuyorum. Gönül isterdi ki, bu kongreye tek adayla başlayalım. Ama fark etmez bizim kardeşliğimiz bakidir. Bu ülkede ayrılıkçı mezhepçi politikalara son vermek istiyorsak, Türkiye coğrafyasını parçalayıp, bölmek ve yeni bir Sevr`i hortlatmak isteyenlere `hayır` demek istiyorsak kardeşliğimizi, sevgimizi, dayanışma duygularımızı yüksek tutmak zorundayız. Bu kongre CHP`nin önümüzdeki dönemde laik, demokratik cumhuriyeti koruma, emeğin bayrağını yeniden dalgalandırma, CHP`nin devrimci ruhunu tüm Türkiye`ye yayma yolunda bir adım olacaktır` dedi.

KILIÇDAROĞLU`NUN MESAJI

Kongreye CHP Balıkesir milletvekilleri Mehmet Tüm, Namık Havutça ve Ahmet Akın da katıldı. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile genel başkan adaylığı gündemde olan Muharrem İnce ve Mustafa Balbay`ın kongreye gönderdiği mesajlarda delegeler tarafından alkışlandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu mesajında birlik, bütünlük ve çok çalışmanın önemine dikkat çekerken, `CHP`yi iktidara taşıma mücadelemizde tek güvencem örgütümüzdür, partililerimizdir ve halkımızdır. Hiç bir vatandaşımızı ötekileştirmeden, el ele, omuz omuza vererek, sizlerin özverisi, geceli gündüzlü çalışması ile CHP`yi iktidara getireceğiz. Çünkü ülkemizi ve insanımızı AKP`nin yarattığı tahribattan, yolsuzluktan ve hukuksuzluktan bir an önce kurtarmanın başka yolu yoktur` dedi.

ZAFER BİÇKİ`NİN

Yapılan seçimlerde 631 delegeden 590`ı oy kullandı. Ender Biçki, 229 oyla başkan seçilirken, Serkan Sarı 196, İrfan Barış 125 , Behiç İstanbulluoğlu 40 oy aldı. CHP`nin yeni il yönetimi Serpil Akgül, Nurullah Barış Almar, Kasım Ateş, Güray Aydın, Kemal Ayyıldız, Hakverdi Buğutekin, Hakan Çiftçi, Hasan Paşa Decedeli, Mustafa Tugay Demiralp, Aylin Doğan, Fatih Fırtına, Süleyman Işıkhan, Sezgin İzgi, Güler Kaçmaz, Nevzat Kav, Cengiz Özkonuk, Süleyman Sirel, Muharrem Şahin, Uğur Tülü, Ayhan Türker, Arman Zafer Yalçın, Necla Yeltürk, Mehmet Yıldırım ve Seval Yıldız Bozkurt`tan oluştu.

16 KURULTAY DELEGESİ DE BELİRLENDİ

Kongrede 16 kurultay delegesi de Celal Avcu, Onur Ayan, Melih Bağcı, Ender Biçki, Bülent Birgül, Damla Çak, Ali kemal Deveciler, Naim Durmaz, Ethem Semih Erdem, Tarık Erdil, İzzet Özdemir, Kamil Saka, Yusuf Sel, İsfendiyar Ülker, Arman Zafer Yalçın, Mustafa Sıtkı Yüksel olarak belirlendi.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:5728.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more