Reklamsız Sözcü

Balıkesir`de yılbaşı eğlencelerine mehteranlı protesto

Balıkesir`de yılbaşı eğlencelerine mehteranlı protesto

android-time 17:41 31 Aralık 2015
Balıkesir`de yılbaşı eğlencelerine mehteranlı protesto
Balıkesir`de yılbaşı eğlencelerine mehteranlı protesto

Hilmi DUYARBALIKESİR, (DHA) – BALIKESİR`deki Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, yılbaşı kutlamalarını Turgutlu Has Mehteranı`nın gösterisi eşliğinde protesto etti.

Anadolu Gençlik Derneği Balıkesir Şubesi üyeleri, bugün saat 13.00`te Ali Hikmet Paşa Meydanı`nda toplanarak, yılbaşı kutlamalarını, Turgutlu Has Mehteranı`nın gösterisi eşliğinde basın açıklaması yaparak tepki gösterdi. Etkinliğe katılanlar ellerinde `Müslüman özüne dön Noel bir Hıristiyan adetidir`, üzerinde Noel baba resmi bulunan `Kim bir kavme benzerse o da onlardandır. Biz bu adama benzemeyeceğiz` yazılı pankart taşıdı ve tekbir getirdi.

Anadolu Gençlik Derneği Balıkesir Şube Başkanı Ersin Güçlü, yaptığı açıklamada Balıkesirlileri bu gece yapılacak Mekke`nin Fethi etkinliğine davet etti. Güçlü, `7 milyar insanın yaşadığı bu gezegende her 6 saniyede bir çocuk açlık nedeniyle ölüyor. Her 4 saniyede 1 insan mülteci pozisyonuna düşüyor. Her gece 925 milyon insan aç yatıyor. 1 milyar 250 milyon insan sağlıklı içme suyundan mahrum. Dünyadaki bu tablodan rahatsızlık duymayan emperyalist güçler kendi ülkelerinde ve sömürdükleri pek çok ülkede insanları farkı şekillerde uyutup uyuşturarak, gerçekleri örtbas ediyor. Biz adına yılbaşı eğlencesi denilen ve neredeyse tüm dünya halklarına dayatılan çirkinliklere karşı tavır takınmamızın İslam`ın bir gereği olduğuna inanıyoruz` dedi.

Milli Piyango`yu de kitleleri kumarla buluşturmakla suçlayan Ersin Güçlü, `Bir çok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz. İnsanları şehirlerin orta yerlerinde her türlü ahlaksızlığı yapmaya sevk eden yılbaşı kutlamalarına karşı tepki koymanın her erdem sahibi insanın görevi olduğunu düşünüyoruz. Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık Perşembe gününü 1 Ocak Cuma gününe bağlayan geceyi Mekke`nin fethinin 1385`inci yıl dönümü olarak kutlayacağız. Balıkesirlileri bu etkinliğimize davet ediyoruz` diye konuştu.

Eyleme katılan 50 civarında dernek üyesi, basın açıklamasının ardından dağıldı.

DHA-Genel – Türkiye-Balıkesir – Hilmi DUYAR
2015-12-31 17:39:18

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 17:4231.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more