Reklamsız Sözcü

Banka görevlisinin dikkati dolandırılmaktan kurtardı

Banka görevlisinin dikkati dolandırılmaktan kurtardı

android-time 15:33 25 Aralık 2015
Banka görevlisinin dikkati dolandırılmaktan kurtardı
Banka görevlisinin dikkati dolandırılmaktan kurtardı

Özge CERRAHEREĞLİ (Zonguldak), (DHA)- ZONGULDAK`ın Ereğli İlçesi`nde 65 yaşındaki İsmail Aras, telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişinin hesabına 9 bin lira yatırmaktan, banka görevlisinin dikkati sayesinde kurtuldu.

İşçi emeklesi İsmail Aras, cep telefonundan arayarak kendisini polis olarak tanıtan kişinin, `Telefonunuzdan terör örgütü ile görüşme yapıldığı tespit edildi. Bu kişileri yakalamamız için para yatırmanız gerekiyor` sözlerine inandı. İsmail Aras, bankadan çektiği 9 bin lirayı, dolandırıcının verdiği hesaba yatırmak üzere Erdemir Caddesi`ndeki başka bir banka şubesine gitti.

Gişede görevli memur, sürekli telefonda konuşan Aras`ın durumundan şüphelendi. Görevli, Aras`ın yanına yaklaşıp telefondaki kişinin dolandırıcı olabileceğini söylerken, polise de ihbarda bulundu. Bu sırada İsmail Aras, dolandırıcının kendisini yönlendirmesiyle bankadan çıkıp PTT`ye doğru yöneldi. Gelen polis ekibi PTT`ye giderken durdurduğu İsmail Aras`ı, telefonu kapattırıp ifadesini almak üzere karakola götürdü. İsmail Aras, bankadaki görevlinin dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu.

FOTOĞRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Zonguldak Ereğli – Özge CERRAH
2015-12-25 15:28:48

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more