Reklamsız Sözcü

Barış için 1 günlük iş bıraktılar

Barış için 1 günlük iş bıraktılar

android-time 16:19 29 Aralık 2015
Barış için 1 günlük iş bıraktılar
Barış için 1 günlük iş bıraktılar

Süleyman EKİNANTALYA, (DHA) – ANTALYA`da Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Doğu ve Güneydoğu`daki sokağa çıkma yasakları ile şiddet olaylarını protesto için bugün 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı.

DİSK, KESK ve TMMOB üyeleri iş bırakma eylemi nedeniyle Kalekapısı Meydanı Attalos Heykeli önünde basın açıklaması yaptı. Grup üyeleri açıklama öncesinde pankartlar açarak hükümet aleyhine slogan attı. Grup adına basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar, şunları söyledi:

`Kürt illeri kuşatma altında. AKP hükümeti bu kuşatmayı hemen kaldırmalı. Sokağa çıkma yasaklarına son verilmeli. Operasyonlar durmalı. Kürt halkının can ve mal güvenliği sağlanmalıdır. PKK, buna paralel silahları susturmalı, şehir savaşını durdurmalıdır. Kürt sorununun demokratik çözümü için parlamento içindeki ve dışındaki tüm güçlerin katıldığı açık bir süreç başlatılmalıdır. Duymayan kulaklara, görmeyen gözlere de sesleniyoruz. Bu topraklarda kimsenin ölmesini istemiyoruz.`

Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.

DHA-Genel – Türkiye-Antalya – Süleyman EKİN
2015-12-29 15:49:13

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more