Reklamsız Sözcü

Davutoğlu AKP Kadın Kolları’na konuştu

Davutoğlu: Suriye'deki mültecilerin anneleri kızlarının umudu Türkiye'dir, AK kadınlardır, AK Parti'dir.

android-time 12:43 5 Aralık 2015
Davutoğlu AKP Kadın Kolları’na konuştu
Davutoğlu: Suriye'deki mültecilerin anneleri kızlarının umudu Türkiye'dir, AK kadınlardır, AK Parti'dir.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’nde konuştu.

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları;

– Birliğimize, kardeşliğimize karşı terör baronlarına karşı yürüttüğümüz demokrasi ve huzur operasyonlarına destek verdiniz. Cizreli Elif kardeşimden bahsetmek istiyorum. ‘Biz buraya hendekleri aşarak geldik, Biz buraya Türkiye’nin kardeşliği için geldik’ dedi. Ben bu kardeşlerimi özellikle teşekkür ediyorum. Hoşgeldiniz diyorum. Bu ülkenin huzurunu güçlendirmek için yaptığımız bu politikalara en çok siz destek verdiniz.

“MAZLUM COĞRAFYADAKİ ANNELERİN DUASI AK PARTİ’YE OLDU”

– Srebrenitsa’ya biz yardıma gittik. Bugün dünya karşımıza dikilse o katliamın yaşanmasına asla izin vermeyiz. Somali’den bahsetmek istiyorum. 20 yıldır hiç gidilmeyen Somali’ye gittik. O ülkenin semalarında ilk Türk uçağını gördüler. Yardım için gelen Türkiye’yi. Gazze’ye gittiğimiz de ise hastanede ağlayan anneleri hatırlıyorum. Şimdi mutlular. Bir Kabe’ye dönüp sonra Türkiye dönüp muktedir Türkiye var, güçlü Türkiye var diyorlar. Dünya gözünü yumarken Türkiye var diyorlar, AK Parti var diyorlar. Suriye’deki mültecilerin anneleri kızlarının umudu Türkiye’dir, AK kadınlardır, AK Parti’dir. Filistin, Arakan, birçok mazlum ülkedeki annelerin duası Türkiye oldu. Dualarla 1 Kasım’da Türkiye’de AK kadrolar işbaşına geldi.

“BAŞI AÇIK, BAŞI KAPALI AYRIMI HİÇBİR ZAMAN YAPMADIK”

– Başı açık, başı kapalı hiçbir annemizin izzetiyle oynanmasıyla izin vermeyeceğiz. Kimseye başı açık başı kapalı demedik. Burada en güzel tabloları görüyoruz. Bu kadınlar özgürlüğün, demokrasinin mücadelesini veriyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:0805.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more