Reklamsız Sözcü

Batman`da HDP`li vekil Aslan ile polis arasında gerginlik

Batman`da HDP`li vekil Aslan ile polis arasında gerginlik

android-time 17:23 29 Aralık 2015
Batman`da HDP`li vekil Aslan ile polis arasında gerginlik
Batman`da HDP`li vekil Aslan ile polis arasında gerginlik

Arif ARSLANBATMAN, (DHA) – BATMAN`da sendikaların bir günlük iş bırakma eylemi sırasında polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine olaylar çıktı. HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ile sivil polisler arasında gergin anlar yaşandı. Kimlik sorduğu sivil polis Aslan`ı elleriyle iteleyerek, `Ben devletim sen de vekilimsin` diye cevap verdi. Aslan ile sivil polisler arasındaki tartışma sırasında, bir sivil polis tabancısını çekerek havaya ateş açtı.

Batman`da KESK bileşenlerinin Atatürk Parkı önünde yaptığı basın açıklamasının ardından Öğretmenevi`ne yürümek isteyen kalabalığa polis izinsiz olduğu gerekçesiyle izin vermedi. Grubun yürüyüşe devam etmesi üzerine polis gaz bombası ve basınçlı suyla müdahalede bulundu. Yaşanan olaylar sırasında HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, önüne çıkan sivil bir polise kim olduğunu ve kimliğini göstermesini istedi. Bunun üzerine gergin anlar yaşandı.

BDP`Lİ VEKİLİ İTEKLEYEN POLİS: BEN DEVLETİM

Kimlik sorduğu sivil polis elleriyle Aslan`ı itekleyerek, `Ben devletim sen de vekilimsin` diye karşılık verdi. Milletvekili Mehmet Ali Aslan ile sivil polis arasında şu diyalog geçti:

Aslan: Bu kim? Bu kim beni iteliyor, kimliğini çıkarsın.

Polis: Devlet

Aslan: Ne devleti, devlet benim. Sen benim emrimdesin.

Polis: Sen benim vekilimsin.

Aslan: Çocukların ağzını burnunu dağıtıyorsunuz.

SİVİL POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Aslan ile önünü kesen polisler arasında bu diyaloglar yaşanırken, sivil polislerden biri silahını çekerek havaya bir kaç kez ateş açtı. Bunun üzerine bazı sivil polisler de silahlarını çektiği ve ateş açmaya hazır vaziyette bekledikleri görüldü. Polisin müdahale ettiği grup ara sokaklara kaçarken, polis bazı göstericileri gözaltına aldı.

Olay sonrası yaşananları sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından duyuran HDP`li Aslan, `Tahir Elçi`ye yaptıklarını biz HDP vekillerine yapmak istiyorlar. Batman polisi biz vekillere silahla müdahale etti` dedi.

DHA-Genel – Türkiye-Batman – Arif ARSLAN
2015-12-29 17:17:59

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more