Reklamsız Sözcü

Bayır: OHAL mi ilan edildi?

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yaşanan terör olayları nedeniyle bir 'olağanüstü hal durumu' olup olmadığını sordu.

android-time 16:43 31 Temmuz 2015
Bayır: OHAL mi ilan edildi?
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yaşanan terör olayları nedeniyle bir 'olağanüstü hal durumu' olup olmadığını sordu.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır,  64 bin polis ile 2’inci Ordu ve 3’üncü Ordu Komutanlığı’nda görevli tüm personelin izinlerinin kaldırıldığını hatırlattı.

Bayır, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na verdiği yazılı soru önergesinde, ülkede vatandaşların bilmediği bir ‘olağanüstü hal durumu’ olup olmadığını sordu.

Bayır şu soruların yanıtını istedi:

“Son yaşanan terör olayları nedeniye ülkemizde biz milletvekilleri ve vatandaşlarımızın bilmediği bir olağanüstü hal durumu söz konusu mudur? Başbakan olarak CHP’nin TBMM’de komisyon kurulması için verdiği ‘Olağanüstü terör oturumu’na neden destek verilmesi konusunda bir çaba göstermediniz? 64 bin polisin göreve çağrıldığı ve yıllık izinlerini keserek görev yerlerine döndüğü doğru mudur? 2’inci Ordu ve 3’üncü Ordu Komutanlığı’nda tüm personelin izinleri kaldırıldığı ve izinde olan personelin de en kısa zamanda birliğine dönmeleri konusunda talimat verildiği doğru mudur?

Polis ve askeri personelin izin sürecindeki planlamalarının gerçekleşmemesi nedeniyle ekonomik yönden mağdur olduklarını biliyor musunuz? İzinlerini yarıda keserek göreve başlayan polis ve askeri personelden yol masrafları ve yevmiyeleri ödenmediği için, bağlı oldukları kurum aleyhine açılmış olduğu bir dava var mıdır? Söz konusu personellerin maddi ve manevi kayıplarının karşılanması konusunda neler yapmayı düşünüyorsunuz?”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more