Reklamsız Sözcü

Beytüşşebap`ta teröre tepki yürüyüşü

Beytüşşebap`ta teröre tepki yürüyüşü

android-time 16:54 25 Aralık 2015
Beytüşşebap`ta teröre tepki yürüyüşü
Beytüşşebap`ta teröre tepki yürüyüşü

Emin BALBEYTÜŞŞEBAP (Şırnak), (DHA) – ŞIRNAK`ın Beytüşşebap İlçesi`nde aralarında geçici köy korucularının da bulunduğu grup, ellerinde Türk bayraklarıyla teröre tepki yürüyüşü düzenledi. Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, `Bugün Beytüşşebap için tarihi bir gün. Beytüşşebaplı kardeşlerimiz teröre `edi bese` yani yeter artık dediği bir gün` dedi.

Şırnak`ın Beytüşşebap İlçesi`nde aralarında köy korucularının da bulunduğu grup, İlçe Alay Komutanlığı önünden toplanıp, ellerinde Türk bayrakları ile Cumhuriyet Caddesi üzerinden Kaymakamlık binası önüne yürüdü. Yürüyüş sırasında, `Tür-Kürt kardeştir, PKK kalleştir`, `YaşasIn barış` sloganları attı. Kaymakamlık önünde toplanan gruba konuşan Ayvalık Köyü Korucubaşı Mehmet Adıyaman, `Biz Türkiye cumhuriyeti devletiyiz, ayrım istemiyoruz. Bizler kardeşiz. Türk`tür, Kürt`tür, Çerkezdir, kim olursa olsun Türkiye cumhuriyeti bayrağı altında hepimiz aynıyız` dedi.

Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, toplanan gruba hitaben konuştu. Güntepe, `Sevgili Beytüşşebap halkı, herkesi saygı, sevgi ve Allah`ın en güzel selamıyla selamlıyorum. Bugün Beytüşşebap için çok önemli bir gün, bugün Beytüşşebap için tarihi bir gün. Beytüşşebaplı kardeşleriz teröre `edi bese` yani yeter artık dediği bir gün. Terör son 30 yılda bu topraklardan çok şeyi götürdü. Terörden en büyük zararı masum Kürt kardeşlerimiz gördü. Terör ancak Kürt kardeşlerimizin kendilerini ifade etmesini engelledi. Evet bugün Kürt kardeşlerimiz öz yönetimi tanımıyoruz diyerek tavırlarını net bir şekilde gösterdiler` dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Şırnak Beytüşşebap – Emin BALBEYTÜŞŞEBAP(Şırnak),(DHA)
2015-12-25 16:38:55

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more