Reklamsız Sözcü

Bingöl`de PKK sığınakları ile patlayıcı ve mühimmatlar ele geçirildi

Bingöl`de PKK sığınakları ile patlayıcı ve mühimmatlar ele geçirildi

android-time 20:02 25 Aralık 2015
Bingöl`de PKK sığınakları ile patlayıcı ve mühimmatlar ele geçirildi
Bingöl`de PKK sığınakları ile patlayıcı ve mühimmatlar ele geçirildi

Aziz ÖNAL BİNGÖL, (DHA) – BİNGÖL`ın Kiğı ile Karlıova ilçelerinde güvenlik güçlerinin PKK`ya yönelik olarak düzenlediği operasyonda bulunan 27 sığınakta patlayıcı maddeler, bomba yapımında kullanılan toplam 244 kilo amonyum nitrat ile mühimmatlar ele geçirildi.

Bingöl Valiliği, 49`uncu Komando Tugay Komutanlığı`nın PKK`lıları etkisiz hale getirmek için Kiğı İlçesi Özlüce Baraj Bölgesi`nde şehit jandarma astsubay Muhammet Gürlek-6 ile Karlıova İlçesi Karacehennem Ormanları`nda şehit uzman çavuş Haşim Dirik- 6 operasyonlarını düzenlediğini açıkladı. Ağır kış şartlarında aralıksız icra edildiği belirtilen operasyonda Kiğı İlçesi Özlüce Baraj bölgesinde PKK`lılara ait 27 sığınak ele geçirildi. Sığınaklarda, 5 kilo C-4 patlayıcı, 44 kilo amonyum nitrat, 5 büyük tüp, 2 sırt çantası, 1 kompresör, 4 leşker kıyafeti, 10 bot yastığı, 6 plastik kürek, 40 paralel bağlı pil, 1 ocak, 20 örgütsel doküman, 50 metre su hortumu, 1 roket dış kapağı, 4 el pompası, 4 mekap ayakkabı, 4 şişme bot, 3 can yeleği, 2 akü, 1 çadır, 2 naylon ile çok miktarda yaşam malzemesi, yiyecek ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

Bingöl`ün Karlıova İlçesi Karacehennem Ormanları`nda yapılan operasyonlarda ise ağaç dalları arasına gizlenmiş, 200 kilo amonyum nitrat gübre, 1 el yapımı patlayıcı için hazırlanmış büyük tüp, 1 küçük piknik tüpü, 12 metre elektrik kablosu ele geçirildi. Valilik açıklamasında, `Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenin sağlanması maksadıyla ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir` denildi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Bingöl – Aziz ÖNAL
2015-12-25 19:59:32

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more