Reklamsız Sözcü

Bozcaadalı öğrencilerden huzurevindeki yaşlılara yeni yıl tebriği

Bozcaadalı öğrencilerden huzurevindeki yaşlılara yeni yıl tebriği

android-time 10:22 30 Aralık 2015
Bozcaadalı öğrencilerden huzurevindeki yaşlılara yeni yıl tebriği
Bozcaadalı öğrencilerden huzurevindeki yaşlılara yeni yıl tebriği

Serkan İLİKBOZCAADA (Çanakkale), (DHA) – ÇANAKKALE`nin Bozcaada İlçesi`nde öğrenciler, bir huzurevinde kalan yaşlılara kartpostal göndererek yeni yıl için iyi dileklerini sundu.

Bozcaada Mendirek Dergisi`nin organize ettiği etkinliğe anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı. Bozcaada`da okuyan öğrenciler, Ayvacık İlçesi`ndeki bir huzurevinde kalan yaşlılara yeni yıl tebriği gönderdi. Bozcaada Anaokulu, İstiklal İlköğretim ve Ortaokulu ile Gazi Lisesi`ndeki 100`ü aşkın öğrenci,öğretmenleriyle birlikte alkış alan bir projeye imza attı. Gazi Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Erdoğan`ın çektiği fotoğraflardan oluşan kartpostallara, içlerinden gelenleri yazan öğrenciler, Bozcaada Postanesi`ne verdi.

Projeye öğrenciler ve öğretmenlerin yanı sıra Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş ve Bozcaada İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydemir de katıldı. Projenin bir seferlik değil sürdürülebilir olması planlandı. Projeyi hazırlayan Bozcaada Mendirek Dergisi Editörü Mustafa Dermanlı şunları söyledi:

`Hayatta konuştuklarımız ve sözlerimiz uçuyor ama baki olan yazılı belgelerdir. Şu anda elimizde tuttuğunuz kartpostallar da tarihe tanıklık edecek birer belgedir. O yüzden kartpostalların, mektupların, dergiler yaşamımızda çok önemli bir yer tutuyor. Adanın en küçükleri, bir başka yerdeki büyüklerine kartpostal gönderiyor. Bu kartları alacak insanların manevi anlamda çok mutlu olacaklarına inanıyorum. Belki de birkaç ay sonra onları ziyaret eder, akabinde de baharda onları adamıza davet edip burada gezdiririz. Buradaki öğrenci arkadaşlarımız da onlara mihmandarlık yapıp, sokakları, sahilleri gezdirip adamızı anlatırlar. Böyle de bir etkileşim yaratmış oluruz. Destek veren herkese teşekkür ederim.`

KAYMAKAMDAN TEŞEKKÜR

Projeye yakın ilgi gösteren ve destekleyen Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş da `Çocukluğumuzda ailemize, arkadaşlarımıza, yakınlarımıza kartpostal ve mektup atardık. Bu güzel projeyi ortaya çıkartan Mustafa Dermanlı ve Ahmet Erdoğan`a teşekkür ediyorum` dedi.

Projeye katılan 100`ü aşkın öğrenci, daha sonra Bozcaada Postanesi önünde toplanıp, kartpostallarını kapıdaki nostaljik posta kutusuna attı.

DHA-Genel – Türkiye-Çanakkale Bozcaada – Serkan İLİK
2015-12-30 10:19:10

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more