Reklamsız Sözcü

Burası Cizre değil İstanbul sokakları

İşyerlerini yakıyorlar. Yollara barikat kuruyorlar. Halk evinden çıkamıyor. Bu olaylar Cizre’de değil, mega kent İstanbul’un göbeği Kanarya’da yaşanıyor.

android-time 06:39 27 Aralık 2015
Burası Cizre değil İstanbul sokakları
İşyerlerini yakıyorlar. Yollara barikat kuruyorlar. Halk evinden çıkamıyor. Bu olaylar Cizre’de değil, mega kent İstanbul’un göbeği Kanarya’da yaşanıyor.

FOTO: SÖZCÜ ELLERİNDE SİLAHLA GEZİYORLAR
Kanarya'da, yüzlerini bezle kapatan PKK'lılar, sokaklarda ellerinde silahla dolaşıyor. Halkı tehdit ediyor.

Kamil ELİBOL

İstanbul Küçükçekmece İlçesi'ne bağlı Kanarya Mahallesi'ndeki terör olayları, 2009'da Serap Eser'in (17) İETT otobüsünde yakılmasıyla gündeme geldi. 7 Haziran seçimleri sonrası ise PKK'lılar mahalleyi adeta savaş alanına çevirdi. Esnaf dükkanını açamaz, mahalle sakinleri evinden çıkamaz hale geldi. Kanarya'daki terör olaylarının son kurbanı 22 yaşındaki Kahraman Kömürcü oldu. PKK'lılar, 19 Aralık günü aracıyla mahalleden geçen Kahraman Kömürcü'yü öldürdü.

FOTO: SÖZCÜ MAHALLEYE PKK BEZİ ASTILAR
Bu fotoğraf, Atmaca Sokak'ta çekildi. Hainler, mahalleye Apo posteri ve PKK bezi astı. Paçavra aylarca kaldı.

APO'NUN POSTERİNİ ASTILAR

İstanbul'un göbeğinde, Kanarya'da yaşananlar MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu tarafından TBMM gündemine taşındı. Aksu, PKK'nın mahallede estirdiği terörü yansıtan fotoğrafları da, SÖZCÜ ile paylaştı. Fotoğraflarda, YDG-H'li gruplar ellerinde silahlarla gövde gösterisi yaptığı görüldü. Atmaca Sokak'ta geçen ağustosta çekilen ibretlik bir fotoğraf, PKK'nın mahallede “kanton” oluşturma çabasını ortaya koydu. Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posteri ile PKK bezi 3-4 ay mahallede asılı kaldı.

FOTO: SÖZCÜ ARAÇLARI VE İŞYERLERİNİ KUNDAKLIYORLAR
Terör örgütü üyeleri, mahallede iş yerlerini ve araçları kundaklıyor. Esnafı haraca bağlıyor. Vatandaş, “Duyun artık sesimizi” diye isyan ediyor.

ATÖLYE BİLE KURDULAR

PKK, Kanarya'da bir tekstil atölyesi de kurdu. Burada örgüt militanları için parka ve pantolon dikiliyor. MHP'li Aksu, “Örgüt esnafı haraca bağlıyor, karşı çıkanı ölümle tehdit ediyor. Devlet burada aciz durumda. Güvenlik zafiyeti giderilmezse, PKK'lı militanlar ölüm kusmaya devam edecek. Burası Cizre değil, Sur değil, İstanbul” dedi.

FOTO: SÖZCÜ YOLLARI ATEŞE VERİYORLAR
Mahallede her akşam olay çıkıyor. Teröristler yollara barikat kuruyor. Vatandaş korkudan sokağa çıkamıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more