Reklamsız Sözcü

Bursa´da 375 sokak hayvanı sahiplendirildi

Bursa´da 375 sokak hayvanı sahiplendirildi

android-time 13:15 25 Aralık 2015
Bursa´da 375 sokak hayvanı sahiplendirildi
Bursa´da 375 sokak hayvanı sahiplendirildi

BURSA, (DHA) – BURSA`nın merkez Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, 2015 yılında 375 sokak hayvanını sahiplendirdi.

Osmangazi Belediyesi tarafından 2007 yılında hizmete açılan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, sahipsiz hayvanların daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürebilmeleri amacıyla 8 yıldır hizmet veriyor. Türkiye ve Avrupa`nın en modern hayvan barınağı olma özelliğine sahip tesis, sadece Bursa`da değil Türkiye`nin her yerinde yardıma ihtiyacı olan tüm sokak hayvanlarına kucak açıyor.

Sokaklardan toplandıktan sonra kısırlaştırılan, aşı ve tedavisi yapılan hayvanların bir kısmını doğal ortamlarına bırakılırken, 2015 yılı içerisinde 375 hayvan sahiplendirildi. Osmangazi Belediye Başkanı Ak Parti`li Mustafa Dündar, Hamitler Mahallesi`nde 114 dönümlük arazi üzerine kurulan barınakta 6 veteriner hekim, 3 veteriner teknikeri ile birlikte idari personel ve yardımcı personelin de içinde bulunduğu 50 kişilik ekip tarafından hayvanlar için ideal hizmetleri verdiklerini söyledi.

Osmangazi Belediyesi olarak sokak hayvanlarının sağlığı ve bakımı için ne gerekiyorsa yaptıklarını ancak hayvanlar için en güzelinin sıcak bir yuvaya kavuşmak olduğunu ifade eden Başkan Dündar, hayvanseverleri pet shoplardan satın almak yerine barınaklardan ücretsiz olarak hayvan sahiplenmeye davet etti. Barınağa gelen vatandaşların hayvan sahibi olması için her türlü kolaylığı sağladıklarını kaydeden Başkan Dündar, sahiplendirme aşamasından sonra hayvanların bakım ve tedavileri konusunda da destek verildiğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Bursa / Osmangazi – DHA
2015-12-25 12:46:11

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more