Reklamsız Sözcü

Çerkezköy´deki okulda yangın paniği

Çerkezköy´deki okulda yangın paniği

android-time 14:17 25 Aralık 2015
Çerkezköy´deki okulda yangın paniği
Çerkezköy´deki okulda yangın paniği

Şaban KARDEŞ/ ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ`ın Çerkezköy İlçesi`nde 200 öğrencinin eğitim gördüğü özel lisede, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın paniğe neden oldu. Okul duman altında kalırken, öğrenciler öğretmenleri tarafından dışarı çıkartıldı. Çatıya da sıçrayan yangını itfaiye ekipleri söndürürken, eğitime bugünlük ara verildi.

Fatih Caddesi üzerinde bulunan Özel Uğur Temel Lisesi`nde elektrik panosu kısa devre yaptı ve kablolar tutuştu. Alevler kısa sürede büyüyüp çatıya da sıçrarken, yangın nedeniyle büyük panik yaşayan öğrenciler dışarı çıkarıldı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek kontrol altına almaya çalıştı. TREDAŞ ve GAZDAŞ ekipleri de güvenlik tedbiri olarak elektrik ve doğalgaz hatlarını kapattı. Yangın sonrası paniğe kapıldığı için üzerlerine montlarını bile alamadan korkuyla dışarı çıkan öğrenciler, çaresizce ekiplerin çalışmalarını izledi. Birçok öğrenci birbirine sarılarak gözyaşı döktü. Ağlayan öğrencileri öğretmenleri ve arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Her sınıfın öğretmeni, öğrencilerinin hepsinin dışarıda olup olmadığını tespit etmek için yoklama yaptı. Öğrenciler ise telefonlarına sarılarak ailelerine haber verdi.

Yangını haber alan Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, okula gelerek olayla ilgili bilgi aldı. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren çalışmasının ardından kontrol altına alınarak söndürüldü. Lisede yangın nedeniyle bugün eğitime ara verildi. İtfaiye ve polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

FOTOĞRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Tekirdağ / Çerkezköy – Şaban KARDEŞ
2015-12-25 13:44:10

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:1629.04.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more