Reklamsız Sözcü

Cezaevindeki çocuklardan `yeni yıla` merhaba

Cezaevindeki çocuklardan `yeni yıla` merhaba

android-time 19:22 31 Aralık 2015
Cezaevindeki çocuklardan `yeni yıla` merhaba
Cezaevindeki çocuklardan `yeni yıla` merhaba

Volkan GÜNDÜZ ALİAĞA (İzmir), (DHA)- İZMİR`in Aliağa ilçesindeki Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu`ndaki çocuklar için yılbaşı etkinliği düzenlendi.

Şakran Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu`nda kalan çocuklar için cezaevinin spor salonunda CHP Bayraklı İlçe Kadın Kolları`nın sponsorluğunda düzenlenen yılbaşı etkinliğine Şakran Cezaevi Kampüs Müdürü Halis Orhan, Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vural Teymür, Şakran Cezaevi Savcısı Güneş Okur, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Memedali Özkurt, CHP Bayraklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Alar ile cezaevi personeli katıldı. Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vural Teymür, yaptığı konuşmada cezaevinde kalan çocuk mahkumlarla 2015 yılını çok güzel bir şekilde geçirdiklerini, kurum bünyesinde açılan kurslara katılımlarını sağlayarak onları topluma kazandırma noktasında büyük emek harcadıklarını ve olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi. Teymür, 2016 yılının da aynı güzelliklerle geçmesini temenni etti.

Teymür`ün konuşmasının ardından 2015 yılında Çocuk Cezaevinde gerçekleştirilen etkinliklerden görüntülerin yer aldığı slayt gösterisi izlendi. Slayt gösterisinin ardından sahneye çıkan Toplum Gönüllüleri Vakfı`ndan Alsina Kubilay`ın Balon Show`u kurum yetkilileri ve çocuk mahkumlardan büyük alkış aldı.

Balon Şov`un ardından Aliağa Çapa Koleji Müzik Kulübü mini konser verdi. Çocuklar şarkılara eşlik ederek hoşça vakit geçirdi. Çocuk mahkumlardan oluşan halk oyunları ekibinin gösterisi salondakiler tarafından ilgiyle izlendi. Yılbaşı programı çerçevesinde çalan hareketli müzikler eşliğinde gardiyanlarla birlikte sahneye gelerek oyunlar oynayan çocuk mahkumlar bir yılın stresini attı. Program, davetliler ve çocuk mahkumların pasta kesiminin ardından sona erdi.

FOTOĞRAF

DHA-Genel – Türkiye-İzmir Aliağa – Volkan GÜNDÜZ
2015-12-31 19:18:23

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 19:2331.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more