Reklamsız Sözcü

CHP İstanbul’a bir aday daha

CHP'de hafta sonu yapılacak İstanbul İl Başkanlığı için kıyasıya bir yarış yaşanıyor.

android-time 15:18 22 Aralık 2015
CHP İstanbul’a bir aday daha
CHP'de hafta sonu yapılacak İstanbul İl Başkanlığı için kıyasıya bir yarış yaşanıyor.

SÖZCÜ- ANKARA

20 adayın isminin geçtiği İl Başkanlığı için, yeni bir aday daha ortaya çıktı; CHP Parti Meclisi üyesi Cemal Canpolat, yarın resmen adaylığını açıklıyor.
Canpolat’ın aday olacağını, CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı yaptığı bir açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

Foto: SÖZCÜ – CHP’de İstanbul İl Başkanlığı için kıyasıya bir yarış yaşanıyor. 

Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, “İstanbul ilçe Başkanları” adına, CHP’lileri ve basını Canpolat’ın yarın il başkan adaylığını resmen açıklayacağı toplantıya davet etti. Ancak açıklamada, hangi CHP’li ilçe başkanlarının Canpolat’a destek verdiğine ilişkin ayrıntı yer almadı.

BOL ADAYLI YARIŞ

CHP’de, partinin Ocak ayında yapacağı olağan büyük kurultay öncesinde, örgütsel yarışın en kıyasıya yaşandığı alan İstanbul İl başkanlığı.

Tüzük uyarınca, İl Başkanlığı’na aday olmak için, İstanbul CHP’nin 640 delegesinin en az yüzde 10’unun, yani 64 delegenin imzasını almak gerekiyor.

Halen, Ali Fatinoğlu, Necdet Saraç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Gökhan Zeybek, Kenan Sönmez ve gazeteci Koza Yardımcı resmi olarak adaylıklarını açıkladılar. Yarın da Canpolat’ın yanısıra, eski vekillerden Çetin Soysal da adaylığını açıklayacak.
Adaylık için henüz resmi açıklama yapmayan ancak örgütte nabız yoklayanlar da var; Bunlar arasında eski vekillerden Süleyman Çelebi, Berhan Şimşek, Müslim Sarı, Çetin Soysal, Kenan Sönmez, Kadir Gökmen Öğüt ile partililer Oğuz Soydan, Seyfullah Beysülen, Şerdil Odabaşı, Yüksel Mansur Kılıç, Cemil Ekşi, Ali Mutlu Köylüoğlu, İrfan Karacan,Mehmet Karlı ve Rıza Akpolat'ın isimleri geçiyor.
CHP'de mevcut İl Başkanı Murat Karayalçın'ın yeniden aday olmayacağını açıklamıştı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more