Reklamsız Sözcü

CHP’li başkan kendisi hakkında soruşturma başlattı!

Ataşehir Belediye Başkanı, hakkında çıkan iddiaları üzerine CHP heyetiyle birlikte "Araştırılsın" diye savcılığa başvurdu.

android-time 00:45 24 Temmuz 2015
CHP’li başkan kendisi hakkında soruşturma başlattı!
Ataşehir Belediye Başkanı, hakkında çıkan iddiaları üzerine CHP heyetiyle birlikte "Araştırılsın" diye savcılığa başvurdu.

Şenol GEZER – Habip ATAM (SÖZCÜ)

Ataşehir Belediye Başkanı hakkında çıkan “haksız kazanç elde etti” iddiaları üzerine CHP heyetiyle birlikte “Araştırılsın” diye savcılığa başvurunca, Mali Polis dün belediye binasına giderek istenen evrakları teslim aldı.

CHP'den Ataşehir resti!

CHP’den Ataşehir resti!

 

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Mali Şube Müdürlüğü ekipleri akşam saatlerinde Ataşehir Belediyesi’ne gitti. Polisin içeriye girişinden bir süre sonra sosyal medyada, “Ataşehir Belediyesi’ne baskın yapıldı.” iddiaları dolaşmaya başladı. Ancak polisin savcılığın talimatıyla istenen bazı belgeleri almak için belediye binasına gittiği ortaya çıktı. Mali Şube ekibi görevlilerde belgeleri aldıktan sonra belediye binasından ayrıldığı öğrenildi. Anadolu Adliyesi’nde görevli Cumhuriyet Savcısı’nca yürütülecek soruşturmanın,  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP milletvekili olan eşi Gamze İlgezdi ve CHP İl Başkanı Murat Karayalçın’ın ” İddiaları araştırılsın” talebi üzerine başlatıldığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'ndan Ataşehir resti!

Kılıçdaroğlu’ndan Ataşehir resti!

 

Bazı gazetelerde Ataşehir Belediye Başkanı ve eşinin “haksız kazanç” elde ettiği iddia edilmişti. Bunun üzerine 13 Temmuz’da, Murat Karayalçın ve İlgezdi çifti, savcılığa giderek suç duyrusunda bulunmuştu. Adliye çıkışında açıklama yapan Murat Karayalçın, “Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi ve eşi İstanbul milletvekilimiz Sayın Gamze İlgezdi ile ilgili olarak belli gazetelerde çıkan yayınlar nedeniyle ‘haksız mal kazanıldığı' şeklindeki iddialar gerekçesiyle Sayın Başsavcıyı ziyaret ettik. Sayın Belediye Başkanımız için üçümüz hep birlikte suç duyurusunda bulunduk. Sayın milletvekilimiz ve belediye başkanımızın açıklamaları oldu. Ama bu açıklamalara karşın bu iddiaların devam etmesi nedeniyle savcılığa başvuruda bulunmak ve sayın belediye başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunma kararını aldık. Sayın başsavcıya basında çıkan iddialarla ilgili hazırladığımız dosyaları sunduk.” demişti.

Savcılığa suç duyurusunda bulundular

Savcılığa suç duyurusunda bulundular

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more