Reklamsız Sözcü

CHP’li gençler Kubilay için yürüdü

CHP İstanbul İl Gençlik örgütü, Şehit Asteğmen Kubilay için Tünel'den Galatasaray Meydanı'na yürüdü.

android-time 08:06 24 Aralık 2015
CHP’li gençler Kubilay için yürüdü
CHP İstanbul İl Gençlik örgütü, Şehit Asteğmen Kubilay için Tünel'den Galatasaray Meydanı'na yürüdü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Gençlik Örgütü üyeleri, Menemen’de gericiler tarafından şehit edilen Asteğmen Kubilay’ı anmak için Beyoğlu Tüneli’nden Galatasaray Meydanı’na yürüdü.  Geçtiğimiz hafta sona eren “Yerli Malı Haftası” yazılı pankart açan grup üyeleri,  pankartta yer alan tarihle de 17-25 Aralık olaylarına gönderme yaptı.

FOTO:DHA Yürüyüşe CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal da katıldı.

Tünel Meydanı’nda toplanan CHP İstanbul İl Gençlik Örgütü üyesi bir grup,  23 Aralık 1930 tarihinde İzmir’in Menemen İlçesi’nde gerçekleşen olayda, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın şehit edilmesini protesto amacıyla saat 20.30’da Galatasaray Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.  Ellerinde,  gerçekte, 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Yerli Malı Haftası” kutlaması görünümü verilmiş ve üzerinde  “Unutma Hatırla 17-25 Aralık Yerli Malı Haftası” yazılı pankart taşıyan grup üyeleri, yürüyüş boyunca çeşitli sloganlar attı.

Eyleme destek veren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal “Bugün devrim şehidimiz Kubilay’ın ölümünün 85’inci yılında irtica iktidarda. İrticayı hiçbir yerde aramayalım. İrtica ülkenin her tarafını sarmış durumda. Bu sebepten dolayı devrim şehitlerinin önünde saygıyla, minnetle eğiliyoruz. 17-25 Aralık operasyonu Türk siyaset tarihinin en büyük rüşvet, yolsuzluk operasyonudur. 17-25 Aralıkta hırsızlık yapanlar, yolsuzluk yapanlar ödüllendirildi. 17-25 Aralık hırsızlık ve yolsuzluk operasyonunda görevini yapan Cumhuriyet savcıları, görevini yapan emniyet mensupları şu anda Silivri cezaevlerinde. Hiçbir dinde, hiçbir ahlakta, hiçbir pozitif hukuk düzenlemesinde hırsızlığın ve yolsuzluğun ödüllendirildiği bir ülke yoktur. Hırsızlık ve yolsuzluk, çürümüş, adeta gırtlağına kadar iktidar bu yolsuzluğa bulaşmıştır. Hatırlarsınız, sayın Davutoğlu şeffaflık yasasını getireceklerini söyledikleri zaman sayın Cumhurbaşkanı ne demişti? ‘Biz il başkanı yapabilecek insan bulamayız’ demişlerdi. Biz yolsuzlukla, rüşvetle mücadele edeceğiz, Cumhuriyet değil AKP yıkılacak” diye konuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 09:3524.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more