Reklamsız Sözcü

CHP’li vekil Eren Erdem hakkında savcılığa suç duyurusu

Türkiye'yi IŞİD'e sarin gazı vermekle suçladığı öne sürülen CHP'li vekil Eren Erdem hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

android-time 20:46 23 Aralık 2015
CHP’li vekil Eren Erdem hakkında savcılığa suç duyurusu
Türkiye'yi IŞİD'e sarin gazı vermekle suçladığı öne sürülen CHP'li vekil Eren Erdem hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

 

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Erdenar Can, partililerle birlikte Rus televizyonuna verdiği röportajda Türkiye’yi IŞİD’e sarin gazı vermekle suçladığını öne sürdükleri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Foto: DHA AK Parti Çanakkale İl Başkanı Erdenar Can, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında Başsavcılığı suç duyurusunda bulundu.

Çanakkale Adliyesi önünde Çanakkale Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, Çanakkale Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceyhan ve partililer ile basın açıklaması yapan Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Erdenar Can, “Bir müddet önce, kendisi attığı bir twitte, ‘Türkiye İran ile karşı karşıya gelirse, İran’ın tarafını desteklerim’ demişti. Ve sonrasında geçtiğimiz günlerde de Rusya ulusal televizyonlarında Türkiye’yi akıl almaz derecede alçakça iftiralarla suçladı. Türkiye’nin IŞİD’i, terör örgütlerini desteklediğini, Türkiye’nin sarin gazı satımı ve dağıtımı konusunda bağlantısı alçakça iftiralarda bulunmuştur. Biz öncelikle bekledik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu ilgili şahıs hakkında gereğini yapması ve disiplin soruşturması başlatmasını bekledik. Ancak Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu gereğini yapacağı yerde, bu şahsa adeta destek olmuş ve ‘Eren Erdem’i yedirmem’ demiştir. Öncelikle, ‘Yazıklar olsun’ diyoruz. Atatürk’ün kurduğu parti olmakla övünen Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki parti olmakla övünen CHP milletvekiline bu sözler, bu iftiralar yakışmamaktadır. Halkın vicdanında kendisi mahkum olmuştu. Ancak bu yetmez. Yüce Türk adaleti önünde de bu şahsın hesap vermesini istiyoruz” dedi.

Can, kendilerinin yanı sıra Ak Partili milletvekilleri ve partisinin 12 ilçe başkanın da Erdem hakkında suç duyurusunda bulunduklarını da söyledi. Açıklamanın ardından, Can, Milletvekili Erdem hakkındaki suç duyurusu dilekçesini savcılığa teslim etti.

DHA

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more